Gündem Haberleri

  Kahvede dalga geçtiler, vurdum

  Hüseyin TÜCCAR, Emre KOŞAK/BURSA,DHA
  07.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa’da Nilüfer ilçe teşkilatının kongresine katılan AKP Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik’e tabancayla yakın mesafeden ateş edip baldırından yaralayan İrfan Subaşı’nın sorgusu tamamlandı.

  İfadesinde, İmar Bankası’na 27 bin YTL kaptırmasından çok etkilendiğini söyleyen Subaşı, "Kahvede arkadaşlarım ’Uzancık paran varsa bize de ver’ diyorlardı. Çok zoruma gidiyordu. Kendimi savunamıyordum. Kazıklanmak zoruma gidiyor. 5 YTL kaybetsem canıma da kıyarım" dedi. Subaşı, amacının gündeme gelip, parasını kurtarmak olduğunu sözlerine ekledi.

  2 EL ATEŞ ETMİŞ


  Önceki geceyi Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Şubesi’nde geçiren 2 çocuk babası Subaşı’nın silahından iddia edildiği gibi 3 değil 2 mermi çıktığı belirlendi. 7.65 mm’lik ruhsatsız tabancanın namlusunda patlamaya hazır bir mermi bulunurken, silahta 4 kurşunun daha olduğu anlaşıldı.

  POLİSLİKTEN İHRAÇ

  Subaşı’nın, Elazığ’da polislik yaparken 1966’da meskûn mahalde havaya ateş ettiği için soruşturma geçirip, meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı. Subaşı’nın, daha sonra süt ve süt ürünleri konusunda üretim yapan fabrikalarda çalışarak emekli olduğu saptandı. Polise, emekli ikramiyesi olan 27 bin YTL ile daire almayı düşündüğünü, ancak parasını İmarbank’a yatırdığını anlatan Subaşı, bankaya el koyulunca parasını alamamasını bir türlü içine sindiremediğini söyledi. 2 çocuğu bulunduğunu, birinin eğitimini otomobilini satarak yaptırdığını, diğerini ise parasızlık nedeniyle okutamadığını anlatan Subaşı, "Parayı almak için çok mücadele verdim. Savcılığa en az 10 kez suç duyurusunda bulundum" dedi. Kahvede arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini söyleyen Subaşı, şöyle devam etti:

  "Moralim bozuluyordu. Paramızı almamıza engel olanlardan birinin Faruk Çelik olduğununu öğrenince kendisini sorumlu tuttum ve bacağından yaraladım. Başbakan’a da ateş edebilirdim. Bunun zor olacağını bildiğim için gerçekleştirmedim."

  Subaşı’nın bir dersanede çalışan eşinin ise "Sanki bir başkasının yaptığı çılgınlığı dinliyoruz. İnanmak istemiyom" dediği açıklandı.

  TUTUKLANDI

  İrfan Subaşı, sorgusunun ardından nöbetçi mahkemece, ’adam yaralamak’ ve ’ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından tutuklandı. Subaşı, Bursa E Tİpi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

  Ateşi çıktı/images/100/0x0/55eb00d4f018fbb8f8a4add5

  FARUK Çelik’in Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin 7’nci katında düzenlenen Özel Klinik’teki tedavisi devam ediyor. Bacağındaki ağrıları artan Çelik’in, dün sabah ateşi yükseldi. Doktorlar, Çelik’in yanına dün bir kez daha ziyaretine gelen TBMM Başkanı Bülent Arınç ve yakınlarından başka kimseyi sokmadı. Çelik’in birkaç gün daha tedavi gördükten sonra taburcu edileceği belirtildi. Bu arada klinik çiçek bahçesine döndü. Çelik’e gönderilen ve sedyeyle taşınan çiçeklerin tümü, özel olarak arandıktan sonra içeri alınıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı