İZMİR HABERLERİ

Kahvecilerin Katı Atık Bedeli isyanı

DHA
05.04.2016 - 13:30Son Güncelleme :

Kahvecilerin Katı Atık Bedeli isyanı

DHA

İzmir Kahveciler Odası Yönetim Kurulu oda esnafından bu güne kadar alınan katı atık bedellerinin geri verilmesi talebinde bulundu.

Oda Başkanı İ. Hakkı Kırdı düzenlediği basın toplantısında bu güne kadar katı atık bedellerinin yasaya aykırı olarak toplandığını önesürdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir milletvekillerinden esnafın üzerindeki bu yükün kaldırılması çağrısı yapan Kırdı, "Bu yönetmeliğin uygulamadan kaldırılmasını veya 'kirleten öder' ilkesi doğrultusunda makul ödenebilir miktara çekilmesini talep ettiğimiz halde seçimden bu güne kadar hiç bir gelişme olmadı. Bu yönetmenlik çerçevesinde Büyükşehir belediyesi tarafından tahsil edilen paralar İlçe belediyelerin hesaplarına aktarılmaktadır. Atık su tarifelerinin belirlenmesi usuller ve esaslara ilişkin bu yönetmenliğin 12. maddesi 1. bendinde abonelere karşılıklı sözleşme yapmaları gerekmekdir. Bu maddeye göre sözleşme olmadan alınan paraların abonelere iadesi söz konusu olduğundan bu uygulamanın Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulması gerekmetedir. Diğer büyükşehir belediyelerinde olduğu gibi katı atık bedelleri alınmamalıdır. Tahsilatın uygulamadan kaldırılmasını ve alınan paraların abonelere aidesini İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden isteyeceğiz. Bu konuya mahkemeye taşıyacağız" dedi.

Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)

FOTO

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kahvecilerin Katı Atık Bedeli isyanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahvecilerin Katı Atık Bedeli isyanı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı