Ege Haberleri

  Kahve önlerine 5 tabure sınırı

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  03.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kahveciler Odası’nın aldığı, belediyenin de onayladığı karar uyarınca kahvelerin önüne beşten fazla tabure konulmayacak. Uymayanlara ise ceza yazılacak.

  Manisa Kahveciler Odası’nın aldığı, belediyenin de onayladığı karara göre, merkezdeki 350 kahvehane, işyerlerinin önüne beş tabureden fazlasını çıkaramayacak. Kararı, üyelerden gelen şikayetler üzerine aldıklarını söyleyen Oda Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Uğursalan, belediyenin, karara uymayanlara ‘kaldırım işgali’ cezası keseceğini belirtti.
  Uğursalan, “Artık üyelerimiz işletmelerinin önüne sadece beş tabure koyabilecek. Bu tabureler ise bizim belirlediğimiz standartta olmak zorunda. Kararımızı, Belediye Başkanı Cengiz Ergün de kabul etti. İşletmesinin önüne altıncı tabureyi koyana ceza yazılacak. Bu konuda taviz yok. Herkes kurallara uymak zorunda” dedi.
  Katılım azlığına sitem
  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’ndaki bilgilendirme toplantısına katılımın azlığı konusunda da sitem eden Abdullah Uğursalan, “Kararımızı yazılı olarak üyelerimize bildireceğiz. Ama biz sıkıntıyı yüz yüze görüşmek istedik. Gelmeyen üyelerimiz demek ki kararı kabul etmiş. Sonra bu konuda sıkıntı yaşadık diye karşımıza gelmesinler” diye konuştu.
  Belediye Zabıta Müdürü Ümit Esendağ da odanın aldığı kararı uygun bulduklarını kaydetti, “Eğer işletmesinin önüne altıncı tabure koyan olursa, gereken cezai işlemi uygularız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı