Gündem Haberleri

  Kahvaltıda kadın birliği

  Hürriyet Haber
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP ve MHP’li kadın milletvekilleriyle buluşup Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun Tasarısı ile ilgili parlamento desteğini çok önemsediklerini belirtti.

  Şahin şunları söyledi: “Özellikle yaşanan olaylarda, yasanın hukuki alt zemininin zayıf kaldığı, hızlı şekilde kuvvetlendirilmesi gerektiğine inancımızdan dolayı kadının yaşam hakkını hızlı şekilde korumamız gerekiyor, dedik. Maksimum katılımla yaptığımız toplantıların ardından yasamız olgunlaştı, sizin değerlendirmelerinizle hazır hale geldi.”
  BDP’lilerle toplanacağız
  Şahin, toplantıdan sonra da milletvekillerinin önerileri doğrultusunda bazı düzeltmeler yapacaklarını belirtti. BDP’lilerin katılmamasıyla ilgili soru üzerine, çoğunun yurtdışında olduğunun söylendiğini, bir araya geleceklerini bildirdi.

  3 çocuk önerisi şiddeti çağırır

  BAKAN Şahin’le görüşen CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan “Sayın başbakanın ‘en az 3 çocuk’ önerisi kadın bedenini bir meta olarak gören bir zihniyettir ki bu da toplumda kadına olan şiddeti çağırmaktadır” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı