« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kahvaltıda Bobo&Tello pazarlığı

Siyah beyazlı futbolcuların menajeri Figer, O.Marsilya’nın menajeri Jack Mouyol ile buluşup, transfer görüşmesi yaptı. Figer kesin anlaşma sağlayabilirse Beşiktaş Yönetimi ile masaya oturacak ve bonservis pazarlığı yapacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞLILAR, ocak ayında yeniden forma giyecek olan Matias Delgado’ya takımda yer açmak için hangi yabancının gönderileceğini tartışadursun, şok bir transfer gelişmesi yaşandı. Siyah beyazlı ekibin iki yabancısı birden; Bobo ve Rodrigo Tello, Fransa’nın Olympique Marsilya takımıyla transfer görüşmelerine başladı.
Masada 6 kişi vardı
Bobo ve Tello’nun menajerleri Juan Figer, dün sabah saat 08.30 İstanbul’daki 5 yıldızlı bir otelde Marsilya’nın bu iş için görevlendirdiği menajer Jack Mouyol ile kahvaltıda buluşup pazarlık yaptı.
Toplam altı kişinin bulunduğu kahvaltılı toplantıda tarafların büyük ölçüde anlaşmaya vardığı belirtildi. Figer, bugün Mouyol ile tekrar bir araya gelerek anlaşmayı kesinleştirmeye çalışacak.
Aralarında Mert Nobre ve Alex De Souza’nın da bulunduğu birçok Güney Amerikalı futbolcunun menajerliğini yapan Figer, Olympique Marsilya ile işi bitirdiği taktirde Beşiktaş Yönetimi ile masaya oturarak, bonservis pazarlığı yapacak.
Daha önce de istediler
Hatırlanacağı üzere Bobo, sezon başında Beşiktaş’tan ayrılmak istediğini bildirerek, Saint Etienne ve O. Marsilya kulüpleriyle görüşmüş, Sait Etienne’e transferi son dakikada gerçekleşmemişti.
Tello da, takımdaki diğer yabancılara göre düşük ücret aldığı için mutlu olmadığını daha önce birkaç kez dile getirmişti. Beşiktaş Yönetimi bu oyuncunun ücretine iki defa zam yaparak 1.2 milyon Euro’ya yükseltmesine karşın, yine de Nobre’den daha az kazandığı (1.4 milyon Euro) için huzursuzluğu sürüyordu.

Pavlyuchenko’yu ister misiniz?

JUAN Figer ile Jack Mouyol dışında dört kişinin daha bulunduğu kahvaltılı toplantıda sadece Bobo ve Tello’nun Olympique Marsilya’ya transferi değil, Rus futbolcu Roman Pavlyuchenko da görüşüldü.
Masadakilerden biri Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’ı telefonla arayarak, “Golcü aradığınızı biliyoruz. Pavlyuchenko ile ilgilenir misiniz?” diye sordu. O sırada takımla birlikte Avusturya’nın Graz kentinde bulunan Polat, “Biz şu an Avusturya’dayız. Transferden sorumlu yöneticimiz Haldun Üstünel de yanımda. Öğle saatlerinde İstanbul’a döneceğiz. Sizinle döndükten sonra görüşebiliriz” cevabını verdi.
Haldun Üstünel’in bugün Figer ile görüşerek, Roman Pavlyuchenko’nun transfer şartlarını öğreneceği belirtildi. Geçtiğimiz yıl 14 milyon sterlin bonservis bedeli karşılığında gittiği Tottenham’da bekleneni veremen Pavlyuchenko ile Beşiktaş’ın da ilgilendiği belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler