ADIYAMAN HABERLERİ

Kahtalılar İstanbul’da Piknikte Buluştu

IHA
17.06.2015 - 09:21 |Son Güncelleme :

KAHTA DERNEKLER FEDERASYONU (KAHTA-FED) BÜNYESİNDE BULUNAN KAHTA VE KAHTA'YA BAĞLI KÖY DERNEKLERİ, 3. GELENEKSEL PİKNİK ŞÖLENİ İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞ PİKNİK ALANINDA GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Kahta Dernekler Federasyonu (Kahta-Fed) bünyesinde bulunan Kahta ve Kahta’ya bağlı köy Dernekleri, 3. Geleneksel Piknik Şöleni İstanbul Başakşehir Kayabaş piknik alanında gerçekleştirdi.
İstanbul’da faaliyet gösteren 19 tane Kahta dernek yöneticilerinin eksiksiz katıldığı ve binlerce Kahtalıyı bir araya getiren 3. Geleneksel Piknik Şöleni’ne Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Fed Başkanı Av. Ali Yücel, Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, İstanbul Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Melik ve Adıyamanlılar Vakfı yöneticileri bulundu. 3. Geleneksel Piknik Şöleni’nin sunuculuğunu Medya ve Sanatçılar Derneği Başkanı ve Adıyamanlı Ses Sanatçısı İbrahim Harikases yaptı. Binlerce Kahtalıların piknik alanını doldurması ile türküler söylenip halaylar çekildi. Düzenlenen programın açış konuşması yapan Kahtalılar Dernek Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, ücret almadan pikniğe gelmeyen sanatçılara sitem ederek, “Bu tür organizasyonlarda tüm sanatçılarımız eşittir. Bizim için hepsinin yeri aynıdır. Bu gün Kahtalılar Federasyonu olarak, tabi ki sanatçılarımıza derneklerimiz tarafından bütçe oluşturmak istiyoruz. En azından programımıza katılan Adıyamanlı sanatçılarımıza bir katkı sunmak isteriz. Fakat şuan buna müsait değiliz. Federasyon olarak bunun için bir çalışma yapıp katkı sunmaya çalışacağız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe yapamayacağımız bir iş yoktur.
Hepimiz bazı nedenlerden dolayı gerek çocuklarımızın eğitimi gerekse işimiz için Adıyaman’ımızdan göç ederek İstanbul’a yerleştik. Kahta Fed’in bu yıl 3.’sünü düzenlemiş olduğu piknikte bulunmaktan onur duyuyoruz. Böyle sosyal etkinliklerde federasyon olarak her zaman dernek başkanlarımıza destek vermeye çalıştık. Gayemiz Adıyamanlılar olarak bir araya gelip güç birliği içerisinde sosyal etkinliklerimizi yaşamaktır. Bu tür kültürel ve sosyal etkinlikler sayesinde birçok derneğimizin de sorunlarını çözüme kavuşturmanın gayreti içerisinde oluyoruz. Kahta Dernekler Federasyonuna bağlı olan dernek başkanlarımızın katkılarıyla düzenlenen bu pikniği gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu anlamda emeği geçen tüm dernek başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
İstanbul Başakşehir Meclis Üyesi Ahmet Melik ve Gergerliler Federasyon Başkanı Av. Ali Acar birer selamlama konuşması yaparak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise yaptığı konuşmasında, Kahta Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. Kahta Belediyesi olarak yaptıkları faaliyetleri özetleyerek, susuz Kahta, yolsuz Gerger sözünün tarihe karışacağı Haydaran Suyu Projesinden bahsetti.
Ses sanatçıları Ramazan Garipses, Ramazan Koç, Mustafa Korkmaz, Ali Baran, Nevzat Mente, İbrahim Ocak, Kemal Doğan, Hicri Yılancı, Üzeyir Arı, Aysel Deliçoban, Zelal, Devrim Kaya ve Orhan Durmuş’un okudukları türkülerle Kahtalılara güzel dakikalar geçirdi.
Piknik şölenine katılan misafirlere, pilav üstü kavurma, beraberinde çiğ köfte ve çay ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahtalılar İstanbul’da Piknikte Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Haziran 2015 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahtalılar İstanbul’da Piknikte Buluştu haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:13
 • Güneş
  06:33
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:05
Sayfa Başı