ADIYAMAN HABERLERİ

Kahta MYO Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verildi

IHA
16.10.2015 - 16:32Son Güncelleme :

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ KAHTA MYO ÖĞRENCİLERİNE YRD. DOÇ. DR. CAVİDAN GÜL VARIŞ TARAFINDAN ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ

IHA

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksek okulu tarafından yeni kayıt yaptıran öğrencilere, yeni ortamlarında adaptasyon sorunu yaşamamaları için oryantasyon eğitimi verildi.
Kahta Meslek Yüksekokulu tarafından yeni kayıt yaptıran öğrencilere verilen eğitime çok sayıda öğrenci ve danışman öğretmenleri katıldı. Oryantasyon eğitimine Kahta Meslek Yüksekokulu Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cavidan Gül Varış verdi.
Eğitimin amacının öğrencilerin üniversiteyi yakından tanımalarına imkan sağlamak ve karşılaşabilecekleri problemleri çözmede katkı sunmak olduğunu dile getiren Varış, “2015 - 2016 öğretim yılı oryantasyon kapsamında bir sunum hazırladık. Öncelikle Adıyaman Üniversitesi hakkında bilgiler verdik. Daha sonra Kahta Meslek Yüksekokulumuz hakkında daha detaylı bilgiler verdik. Bu bilgiler dahilinde Okulumuzun mevcut imkanları, bulunduğu fiziki yapısı, bölümleri, akademik ve idari personelleri, derslikleri ile laboratuar imkanları hakkında bilgiler verdik. Öğrencilerin en çok bilmesi gereken konulardan YÖK’ün belirlemiş olduğu disiplin yönetmeliğini anlattık. Çünkü öğrencimiz bazen suç teşkil edecek davranışlarda bulunuyor. Öğrenci diyor ki ‘ben bunun suç olduğunu bilmiyordum’. Öğrencilerin bu gibi sorunlarla karşılaşmaması için okula yeni başladığı dönemlerde anlatıyoruz. Yine aynı şekilde üniversitemizde ki sınav yönetmenliğini anlattık. Nasıl sınav olduğunu, sınav puanlarının nasıl hesaplandığını, sınavlarda geçme notu nedir gibi konuları anlattık. Öğrencilerimize yatay ve dikey geçiş sınavları, danışmanlık hizmetleri, öğrenci toplulukları, öğrenci topluluklarının isimleri faaliyet alanları hakkında bilgiler verdik. Kahta Meslek Yüksekokulunda okuyorlar ama Adıyaman Üniversitesi Kampus alanındaki tüm öğrencilerin hak sahibi olduğu tüm alanlardan faydalanabileceklerini anlattık. Geçmiş dönemlerde okuyan öğrencilerimizin mezuniyet ve öğrenci faaliyetlerinden oluşan görsel bir sunum ile eğitimimizi tamamladık. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim döneminde başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahta MYO Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahta MYO Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı