ADIYAMAN HABERLERİ

Kahta Devlet Hastanesi’ne 3 Yeni Cihaz Alınıyor

IHA
13 Ekim 2015 - 15:30Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 15:31

KAHTA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ ABDULKADİR DOST, YENİ ALINACAK CİHAZLARLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

IHA

Kahta Devlet Hastanesi görüntüleme merkezine son teknoloji bir MR, Mamografi ve Tomografi cihazı kazandırıyor.
Yıllardır Adıyaman’dan randevu sistemiyle MR ve Mamografi hizmeti alan Kahtalı vatandaşların mağduriyeti sona eriyor. Kahta Devlet Hastanesi’nde sağlık hizmeti sunumunda kalite her geçen gün artmaya devam ediyor.
İhale süreci tamamlanan son teknoloji MR, Mamografi ve Tomografi cihazı kısa süre içerisinde Kâhta halkının hizmetine sunuluyor.
Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılacak olan yeni cihazlarla ilgili açıklamada bulunan Kâhta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Bilindiği gibi hastanemizde MR ve Mamografi cihazımız yoktu. Hastane yönetimi olarak vatandaşlarımızın bu konuda büyük mağduriyet yaşadıklarını çok iyi biliyoruz. Bu cihazları kurumumuza kazandırabilmek için hemen harekete geçtik. Girişimlerimiz sonuç verdi, son derece mutluyuz.
Şimdiye kadar vatandaşımız Adıyaman’a gitmek zorunda kalıyordu. Hastanemiz bünyesine kazandıracağımız MR, Mamografi ve Tomografi cihazlarımız son teknoloji ürünler olup, görüntü kaliteleri de son derece yüksektir. Mevcut iki kesitli Tomografi cihazımız da hastanemiz bünyesine kazandırılacak olan on altı kesitli yepyeni bir Tomografi cihazı ile değiştirildikten sonra çok daha hızlı ve kaliteli görüntüleme sağlanacaktır. Bu sayede mevcut işlemlere ek olarak BT Koroner Anjiografi (Damarlı Anjiyografi) hizmeti de vermeye başlayacağız.
Bu cihazların kurumumuza kazandırılmasında başta Sayın Bakanımız ve Bakanlığımız yetkilileri olmak üzere, Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Genel Sekreterimiz ve emeğe geçen diğer yetkililerimize şahsım ve kurumum adına teşekkürü borç bilirim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahta Devlet Hastanesi’ne 3 Yeni Cihaz Alınıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahta Devlet Hastanesi’ne 3 Yeni Cihaz Alınıyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:57
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı