ADIYAMAN HABERLERİ

Kahta’da Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümü Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 15:13Son Güncelleme :

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde cumhuriyet bayramı kutlandı

IHA

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Atatürk Stadyum’unda düzenlenen etkinliğe, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Garnizon Komutanı Erkan Başıbüyük, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Kaya, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Kurum Amirleri, vatandaş ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinlikte konuşan Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Kaymakam Kaya, “Cumhuriyetin ilanı sürecinde alınan bir takım temel kararların ana fikrinde cumhurun idaresi milletin idaresi vardır. Milletin ve onun doğrudan idaresine saygı duymayan vesayetçi anlayışla kanun dışı yollarla milletin iradesine zincir vurmaya çalışan tahakküm altına almaya çalışan milletin iradesini saf dışı bırakmaya çalışan hiçbir girişime bu millet müsaade etmemiş ve etmeyecektir. Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir. Cumhuriyete ve onun bize kazandırdıklarına sahip çıkaracağız. 92 yıllık Cumhuriyet tarihinde cumhuriyet iradesiyle demokrasiyle halkın kendi kendini yönetmesiyle bu millet var olmuştur. Buna tahakküm altına almaya çalışan hiç bir vesayetçi anlayışa bu ülke bu millet asla izin vermeyecektir” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin yaptıkları yürüyüş ile Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü etkinleri sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahta’da Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümü Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahta’da Cumhuriyet’in 92. Yıl Dönümü Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı