« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kahreden final...

“Sevgili Serdar, hani biraz profesyonel olarak top koşturmamış olsaydım, spor yazısı yazmaya niyetlenmeyecektim. En az 35 yıl önce bırakmıştım spor yazmayı. Ama bu kez farz oldu.” Sezai Bayar İngiltere maçı hakkında yazıyor...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiltere Türkiye karşılaşmasını izlediğimde kahroldum. İçmeden sarhoş olmak buna denir galiba. Balık eşliğinde bir kadeh rakı, daha maçın başında zehir oldu desem doğru olur.

İki takımında yaş ortalamalarına bakınca insanın morali bozuluyor. Adamlar henüz 18 yaşına basmamış Rooney’i sahaya sürüyor, biz ise gençleri kenarda bekletiyoruz.

Neymiş “Son zamanlarda Sergen kendini kanıtlamış”

Neymiş “Hakan Şükür formdaymış.”

Tugay ve Alpay İngiltere’de başarılıymış. İngilizler'in oyunlarını biliyormuş.

Bülent değişmez armadaymış.

Fatih geçilmez kale gibiymiş.

Rüştü bulunmaz Hint kumaşıymış.

Hadi Rüştü’nün bariz bir hatası ve de başarısı yok ama ya diğerlerinin?

Bir tutturmuş spor yazalarımız “Deneyim çok önemli” diye, nerdeyse, utanmasak Lefter’i koyacağız forvete. Kaleye de Turgay Şeren’i geçireceğiz. Spor yazarları ismi üstünde yazarlar. Ama teknik direktörün gaza gelmesi akıl alır gibi değil.

Deneyim oynaya oynaya kazanılır. Fırsat vermezsen genç, kabiliyetli, kalibresi yüksek insanlar “Kulübe adamı” olarak kalırlar. Oynamadan sadece seyrederek deneyim kazanmış tek futbolcu gösterebilirler mi bana?

Yaşlılık ayıp değil. Çok deneyimli olmak da kötü değil.

Ama kör kör gözün parmağı ile bunda ısrar niye? İlk 11’de yer alamayacak, deneyimli ama 30 dakikalık adamlara baştan ve 80 dakika şans verirsen sonuç farklı olmaz.

Emre’yi, Okan’ı kenara çekmenin makul nedenini kimse bana anlatamaz.

İlhan Mansız ve Tuncay’a üç-beş dakika şans vermek beni kesmez.

Adamlar gününde değillerdi. Hatta şanssız olan İngilizler’di. Bu maçı golsüz berabere bitirdiğimize şükredelim. Futbol tarihimizde 8-0’lardan golsüz beraberliğe terfi etmenin tadını çıkaralım.

Tabii içimize sindirebiliyorsak.

Sevgiler,

Sezai


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler