KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta yangın güvenliği eğitimi ve tatbikatı

DHA
29.03.2016 - 16:16Son Güncelleme :
DHA

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afet Koordinasyon, Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğünce Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü personellerine yangın güvenliği eğitimi verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime birimlerde görevli söndürme, koruma, kurtarma ve ilk yardım ekipleri katıldı. Eğitimde yangın güvenliği, yangının ilerleme hızı, yangın sınıfları, yangın tedbirleri konularında bilgiler verildi. Sunumda; yangının başlangıcından 2 dakikaya kadar geçen sürede, olay mahallindeki kişilerce yapılacak hızlı ve etkin müdahaleyle, yangının büyümeden söndürülebileceği, böylece can ve mal kaybının önlenebileceği ifade edildi. Ayrıca yangın anında panik kontrolü konusunda anlatımlar yapıldı. Teorik eğitimin ardından Büyükşehir Belediye binasında yangın alarmı verilerek uygulamalı olarak eğitim verildi.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta yangın güvenliği eğitimi ve tatbikatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta yangın güvenliği eğitimi ve tatbikatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı