KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta su altı arama kurtarma eğitimi

DHA
29.03.2016 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ta, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Su Altı Arama Kurtarma ekibi, yaklaşan yaz aylarını dikkate alarak dalış eğitimlerini yoğunlaştırdı.

Su altı arama kurtarma ekibi, yaz aylarında artan boğulma vakıalarında kısa süreli müdahale ve kurtarma çalışmalarıyla ilgili uygulamalı olarak eğitim yaptı. İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder, yüksek risk taşıyan bu durumların önüne geçebilmek amacıyla, Büyükşehir Belediyesinin diğer birimleriyle koordinasyon halinde kontrol ve denetimleri sıklaştırmak, uyarı levhalarının sayısını artırmak ve dalgıç sayımızı artırmak konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Hazırda 7 olan dalgıç sayımızı, yapılan eğitimler sonunda 9’a çıkardıklarını kaydeden Küçükönder, "İki yeni dalgıçla güçlendirilen dalgıç ekibi, dalış eğitimlerini, suyun taban yapısına hakim olmak amacıyla, geçtiğimiz yıl boğulma vakıalarının en çok görüldüğü Menzelet Baraj mesire alanı çevresinde artırdık" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta su altı arama kurtarma eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta su altı arama kurtarma eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı