KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konferansı

DHA
29.03.2016 - 15:35Son Güncelleme :
DHA

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Konseyi tarafından 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konulu konferans düzenlendi.

Senem Ayşe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Rıfat Sağlam çeşitli bilgiler verdi. Şehirlerin bazı bölümlerinde çok katlılığa izin verilerek kalan kısımların korunabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Rıfat Sağlam, dünyada uygulanan çok katlı yapı örnekleri ve gökdelenlerin tarihine ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. İyi bir şehirleşmenin organize bir ekiple mümkün olabileceğini ifade eden Prof. Dr. Sağlam, bir mühendisin doğanın kurallarını çok iyi bilmesinin gerekliliğini önemle vurguladı.

Mühendislik tarihinin kazalardan alınan derslerle geliştiğini belirten Sağlam konferansa katılan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, "Bir mühendis en az bir dünya dilini çok iyi bilmeli, yabancı dil öğrenmeyi ihmal etmeyin" diye konuştu.

Kentsel dönüşümün ekseninde faklı konu başlıklarının anlatılacağı çeşitli oturumlarla iki gün devam edecek konferans sonunda katılımcılara, katılım belgesi verilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı