KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta larva mücadelesi

DHA
29.03.2016 - 16:35Son Güncelleme :
DHA

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi tarafından bahar mevsimi dolayısıyla uçkunlara karşı larva mücadelesi başlatıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ilaçlama ekibi, yaklaşan bahar mevsimi öncesi kentte toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarına başladı. Vektörle mücadelenin en önemli aşaması olan larva ile sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanlarında ilaçlama çalışması yapılarak ergin hale gelmeleri amaçlanıyor. Teknik ekip tarafından pis su kanalları, derelere aktığı noktalar, fosseptiği olan evler, mazgal ve rögarlar, su birikintileri, inşaatlardaki su çukurları, çöplük alanları, çöp konteynerleri, ahırlar ve gübrelikleri, harabe evler ve larva üreyebilecek alanlar ilaçlanıyor. 11 ilçede başlatılan larva ile mücadele çalışmalarına uçkunla mücadele çalışması da ekleneceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta larva mücadelesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta larva mücadelesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı