KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş’ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı

IHA
12.09.2015 - 14:11Son Güncelleme :

Kahramanmaraş'ta Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı düzenlendi

IHA

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneğinin (MUFAD)’ın ortaklaşa düzenlediği 2’nci Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı gerçekleştirildi
Ramada Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı.
Küreselleşen dünyada her alanda olduğu gibi muhasebe alanında da ortak bir dil oluşturmanın gerekliliğini anlatan Durmuş Deveci, “Uluslararası alanda birçok sektörde faaliyet gösteren Kahramanmaraş’ımızı muhasebe alanında da uluslararası düzeye çıkarmayı hedeflemeliyiz. Bu çalıştay vasıtasıyla muhasebe ve denetim meslek elemanları uluslararası düzeyde sorun çözme becerisi edineceklerdir ‘’dedi.
MUFAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Gücenme Gençoğlu ise muhasebe ve denetim standartlarında sık sık değişiklikler olduğunu belirtti. Gençoğlu "Bu değişikliklerin özümsenmesi için yoğun bir şekilde ele almak ve ortak bir dil oluşturmak gerekiyor. Bu bakımdan bu çalıştay büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
Organizasyon komitesi başkanı ve KSÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Hatunoğlu da, “Bilimsel toplantılar hepimizin birbirinden birşeyler öğrendiği, güzel dostlukların kurulduğu, motivasyon kazanılan ortamlardır. Bu güzel ortamın oluşturulmasına katkı sağlayan Sayın Rektörümüze, Sayı Dernek Başkanımıza ve bütün katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş’ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş’ta Muhasebe Ve Denetim Standartları Çalıştayı haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:57
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı