KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş Piazza’da “Sağlık Dersi”

IHA
07.09.2015 - 11:09Son Güncelleme : 07.09.2015 - 11:10

KAHRAMANMARAŞ İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ, PİAZZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ'NDE STANT AÇARAK, KRONİK BÖBREK RAHATSIZLIĞI KONUSUNDA HALKI BİLGİLENDİRDİ.

IHA

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açarak, kronik böbrek rahatsızlığı konusunda halkı bilgilendirdi. Halk Sağlığı Müdürlüğü uzmanları, obezite ve yüksek tansiyon gibi hastalıklar hakkında da ziyaretçilere uyarıcı, aydınlatıcı bilgiler verip, ücretsiz tansiyon ölçümü yaparak broşürler dağıttı
Kahramanmaraşlıların yaşam merkezi haline gelen Piazza AVM, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kronik böbrek rahatsızlıklarına dikkat çekmek için açılan standa ev sahipliği yaptı. Dünyada her 10 kişiden birinde kronik böbrek rahatsızlığı görüldüğüne dikkat çeken uzmanlar, "Böbrek Yaşamdır! Böbreklerinizi Koruyun", başlıklı afişlerle halkın ilgisini çekmek istediklerini belirterek şöyle dediler:
"Kronik böbrek hastalığı, böbrek işlevinin yıllar süren uzun bir dönemde ilerleyici kaybı ile karakterizedir. Böbrek yetmezliği kritik düzeye ulaştığında vücudun tüm organlarını etkileyen ciddi sorunlar ortaya çıkar. Dünyada her on kişiden birinde kronik böbrek yetmezliği varken, ülkemizde bu durum daha kötüdür. Türkiye’de her 6-7 kişiden birinde kronik böbrek yetmezliği vardır. Şeker hastalığınız var mı? Kan basıncınız yüksek mi? Kalp hastası mısınız? Ailenizde böbrek hastası var mı? Kilonuz fazla mı? Eğer bu sorulardan birine ‘evet’ diyorsanız risk altındasınız demektir. Aşırı tuz tüketimi, yüksek tansiyon ve obezite ise kronik böbrek rahatsızlığını tetikleyen en önemli faktörlerdir"
“YAŞLILAR TOPRAĞI TUTAN ÇINAR GİBİDİR”
Halk Sağlığı Müdürlüğü uzmanları, Kahramanmaraş Piazza AVM ziyaretçilerinin büyük ilgi gösterdikleri etkinlik sırasında "Yaşlılar toprağı tutan çınar gibidir" başlığıyla da çalışmalar yaptı. Uzmanlar, bu çalışma sırasında "Aileleri veya çocukları tarafından kendilerine bakılmayan yaşlılarımıza yaşlı bakım hizmeti devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Devletimizin imkanlarını her geçen gün, daha fazla bakıma muhtaç insanlarımıza ulaştırmak öncelikli hedefimizdir" diye konuştular.
Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün çalışmaları Piazza’ya alışverişe gelen ziyaretçiler tarafından dikkatle takip edildi. Piazza ziyaretçileri, uyarıcı ve aydınlatıcı bilgileri nedeniyle görevlilere ve Piazza yetkililerine teşekkür ettiler. Ziyaretçiler, “Piazza’da her defasında farklı etkinliklerle karşılaşıyoruz. Aynı gün içinde farklı etkinlikler ile hem eğleniyoruz hem de bilgileniyoruz” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş Piazza’da “Sağlık Dersi” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 11 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş Piazza’da “Sağlık Dersi” haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı