ANKARA HABERLERİ

Kahramankazanlı 15 Temmuz gazi ve şehit aileleri dernek kurdu

DHA
28.04.2017 - 14:17Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAHRAMANKAZAN(Ankara), (DHA)- FETÖ darbe girişimi sırasında 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak sivil halkı, TBMM'yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan'da, 15 Temmuz gazi ve şehit aileleri dernek çatısı altında birleşti. 
Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni kuran gaziler ve şehit aileleri, dernek başkanlığına gazi Sinan Coşkun'u seçti. Gazi ve şehit aileleri, Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni kurdu. Gazi ve şehit aileleri derneklerinin ilk genel kurulunu Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Genel kurula 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleri ile kendilerine destek veren vatandaşlar katıldı. Genel kurulda dernek başkanlığı için gaziler Sinan Coşkun ve Haydar Ünal aday oldu. Başkan adayı olan iki gazi seçimler sırasında birbirlerine karşılıklı jest yaptı. Ünal ve Coşkun, oylarını açık şekilde kullanarak, birbirlerine oy verdi. İki başkan adayı 'tercih' yazılı mühürleri, oy pusulalarında birbirlerinin resimlerinin altına bastı. Dostluk rüzgarlarının estiği genel kurul sonucu oyların çoğunluğunu alan gazi Sinan Coşkun, dernek başkanlığına seçildi. Coşkun, “Kahramankazanlı gaziler ve şehit aileleri olarak yolumuza bundan sonra kurduğumuz bu dernek çatısı altında devam edeceğiz. 15 Temmuz'da nasıl birbirimize sıkıca kenetlenerek hain darbe girişimini püskürttüysek, bundan sonra da derneğimiz aracılığı ile birbirimize sımsıkı bağlanacağız" diye konuştu.   
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kahramankazanlı 15 Temmuz gazi ve şehit aileleri dernek kurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramankazanlı 15 Temmuz gazi ve şehit aileleri dernek kurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı