ANKARA HABERLERİ KAHRAMANKAZAN HABERLERİ

Kahramankazan'da haşare ve kötü koku ile mücadele

DHA
10.05.2018 - 12:51Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAHRAMANKAZAN, (Ankara), DHA)- KAHRAMANKAZAN Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Vatandaşların yaz günlerinde rahat etmeleri ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi için ilçe genelindeki çay, dere ve su birikintisi gibi larva ve kötü koku oluşumunun yaşandığı alanlar ilaçlanıyor.
Kahramankazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve kötü koku ile mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda, rutin olarak yapılan haşere ile mücadele çalışmalarına hız verdi. Bu doğrultuda ilçedeki Ova Çayı'nın kenarları, su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler başta olmak üzere sinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda yoğun bir ilaçlama çalışması yürütülüyor. Ayrıca ilaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçların kullanıldığı ve ilaçlamanın profesyonel araçlar yardımıyla yapıldığı belirtildi.
'BULAŞICI HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇLİYOR'
İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat etmeleri ve sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca buralardaki balçık yığınları da kepçeler aracılığıyla temizleniyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bu konudaki çalışmalara hız verdiklerini belirten Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Vatandaşlarımız yaz aylarında sineklerin ve kötü kokunun neden olduğu olumsuzlukları yaşamıyor. Böylece bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kahramankazan haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kahramankazan haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kahramankazan'da haşare ve kötü koku ile mücadele haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı