ANKARA HABERLERİ

Kahramankazan'da 35 bin fidan toprakla buluşturuldu

DHA
26.04.2017 - 10:38Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAHRAMANKAZAN(Ankara), (DHA)- KAHRAMANKAZAN Belediyesi'nce vatandaşlara dağıtılan 35 bin adet karaçam, sedir ve selvi fidanı toprakla buluşturuldu. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, dağıttıkları fidanları vatandaşlarla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, "Bu fidanlar toprakla bütünleştiğinde ağaca dönüşecerek çevreye birçok faydasının olacaktır" dedi.
Kahramankazan Belediyesi ile Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen fidan dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salı Pazarı'nda yapılan dağıtım etkinliğine Belediye Başkanı Lokman Ertürk de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Ertürk, daha sonra belediye ekipleriyle birlikte çam fidanı dağıttı. Ertürk, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğum günün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası gibi anlamlı bir haftada vatandaşlara fidan dağıtmaktan oldukça mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:
"Dinimiz tüm canlılara merhamet etmeyi ve onlara iyi davranmayı emrediyor. Ağaç dikmek, dikilen ağaca bakmak gibi durumları da bu kapsamda değerlendirebiliriz. Toprakla bütünleştiğinde ağaca dönüşecek ve çevremize birçok faydası olacak olan bu fidanları vatandaşlarımızla buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Daha yeşil bir dünya, daha yeşil bir Kahramankazan için, fidan dikme eylemini yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz".
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kahramankazan'da 35 bin fidan toprakla buluşturuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramankazan'da 35 bin fidan toprakla buluşturuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı