"Kahraman Tuğçe’nin filmi yapmalı"

A.A
10 Aralık 2014 - 10:43Son Güncelleme : 10 Aralık 2014 - 10:57

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Almanya'da tacize uğrayan iki genç kıza yardım eden ve ardından uğradığı saldırıda hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak'ın yaşadıklarının film yapılmasını istedi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Mannheim şehrinde düzenlenen 23. Türk Film Festivali'nin açılış programının ardından Frankfurt'a geçen Demircan, sinema sanatçısı Görsel Arsoy ile Albayrak ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Demircan ve Arsoy, Tuğçe Albayrak'ın babası Ali ve annesi Sultan Albayrak'a başsağlığı diledi.

Olayı başından beri yakından takip ettiklerini belirten Demircan, "Tuğçe'nin başına gelen olay bizi olduğu gibi herkesi derinden üzdü. Fakat bu olay şunu dünyaya bir kez daha gösterdi ki, Tuğçe tam bir Türk kızı gibi davrandı. Anadolu insanının paylaşımcılığını, dirayetini bir kez daha dünyaya gösterdi. Orada yaşanan haksızlığa duyarsız kalmadı" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Demircan, Tuğçe'nin haksızlığa karşı gösterdiği davranışın, sadece Türk ve Almanları değil, insanlığı gururlandırdığını vurgulayarak, "Tuğçe unutulmamalı ve unutturulmamalı. Sinemacılar mutlaka Tuğçe'nin filmini yapmalı" önerisinde bulundu. Demircan, bu konuda Beyoğlu Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Anne Sultan Albayrak, Demircan ve Arsoy'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kızının hiçbir zaman Türkiye ile bağını koparmadığını, Türk dizilerini ve haberlerini yakından takip ettiğini anlattı.

Baba Ali Albayrak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk yetkililerin telefonla arayarak, başsağlığı dilemesinden mutluluk duyduklarını aktardı.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı