ADIYAMAN HABERLERİ

Kahad Ve Güzelsu Ortaokulu Muharrem Etkinliği Düzenledi

IHA
24.10.2015 - 15:43Son Güncelleme :

KAHTA HAFIZLAR DERNEĞİ İLE GERGER GÜZELSU ORTAOKULU MUHARREM AYI MÜNASEBETİYLE ETKİNLİK DÜZENLENDİ

IHA

Kahta Hafızlar Derneği (Kahad) ile Gerger Güzelsu Ortaokulu Muharrem ayı münasebetiyle etkinlik düzenledi.
Gerger Güzelsu Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe, öğretmenler, öğrenciler ve köy sakinleri katıldı. Etkinlik Güzelsu Ortaokul Müdürü Suphi Alaca’nın açılış konuşması ile başladı. Müdür Suphi Alaca, “Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediğimiz aşure etkinliği, öğrencilerimizin kaynaşmaya, yardımlaşmaya ve kardeşliklerini güçlendirmeye yarayan güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum. Bu tür etkinlikerin birlik ve beraberliğimize katkı sunmasını temenni ediyorum. Etkinliğmizde bizleri yalnız bırakmayan Kahta Hafızlar Derneği Başkanı Hafız Bilah Demir’e çok teşekkür ediyorum" dedi.
Kahad Başkanı Hafız Bilal Demir okuduğu Kuran tilavetinden sonra günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı.
Kahad Başkanı Demir, “Hz Peygamber, ilahi güzellikleri söz ve eylemleriyle en güzel şekilde yansıtması bakımından varlık aleminin nadide bir çiçeği ve eşsiz bir güldür. Torunu Hz. Hüseyin de ağabeyi Hasan ile birlikte o çiçeğin bir deseni, o gülün bir yaprağıdır. Nitekim o bir hadisinde şöyle buyurmuştur: ’Hasan ve Hüseyin, benim dünyada kokladığım iki çiçeğimdir.
Aslında her anne-baba veya büyük anne-büyük baba için çocuğu yahut torunu çiçektir. Temiz olduğu için çiçektir, günahsız olduğu için çiçektir, masumluğu yansıttığı için çiçektir.
Hz. Hüseyin hayatının bütün dönemlerinde bir çocuk kadar masum ve günahsız, su kadar duru ve pak, süt kadar lekesiz ve aktır. O sadece çocukken değil, gençlik ve yetişkinliğinde de hep masumiyetini, temizliğini ve güzelliğini korumuştur.
Bizler o pak temiz ve nezih olan ruhunu Rahman’a teslim eden şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz için Kuran ziyafeti verdik. Rabbim kabul buyursun inşaallah" diye konuştu.
Konuşmadan sonra öğrencilerin yoğun isteği üzerine Hafız Bilal Demir Kerbela adlı ilahiyi seslendirdi.
Etkinlik dua ile devam edip aşure ikramıyla son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahad Ve Güzelsu Ortaokulu Muharrem Etkinliği Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahad Ve Güzelsu Ortaokulu Muharrem Etkinliği Düzenledi haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  07 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı