Gündem Haberleri

  "Kağıttan kaplan defterini kapattım"

  A.A
  09.02.2011 - 11:28 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, orduya yönelik “kağıttan kaplan” sözleri tartışma yaratan Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un istifasının bugün yapılacak olan Merkez Yönetim Kurulu Toplantısında gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin, “O defter kapandı” dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN ORTADOĞU AÇIKLAMALARI

  Kılıçdaroğlu, Haziran 2008'de gerçekleştirilen Tarım Kurultayı nedeniyleŞanlıurfa'ya yapılan ziyaret sırasında seçim otobüsü üzerinde başını üst geçideçarparak hayatını kaybeden eski Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ersin Çıldıradına Genel Merkez binasında düzenlenen salonun açılışını yaptı.

  Açılışta gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, orduyayönelik “kağıttan kaplan” sözleri tartışma yaratan Genel Başkan YardımcısıSüheyl Batum'un istifasının Merkez Yönetim Kurulu Toplantısında (MYK) gündemegelip gelmeyeceğine ilişkin soru üzerine, “O defter kapandı, tartışmalarınoktaladık” dedi.

  Kılıçdaroğlu, “Bunu nasıl anlamamız gerekiyor?” sorusu üzerine de,“Zamanla göreceksiniz” dedi.

  Kılıçdaroğlu, Batum'un “Bir daha orduyu eleştirmem” şeklindekiaçıklamalarının hatırlatılması üzerine ise, “Saygı göstereceğiz. Siyaset birdeneyim işidir. O deneyimden de herkes kendi yaşamından dersler çıkaracaktır”ifadelerini kullandı.

  “Daha önce parti içerisindeki görüş farklılıklarını normalkarşılamıştınız, bu olayı da o çerçevede mi değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Odefteri kapadık, Türkiye'nin daha önemli, daha büyük sorunları var. O sorunlarlailgili sorular sorarsanız, yanıtlamaya çalışayım” dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı