KOCAELİ HABERLERİ

Kağıtspor, şampiyonlarıyla buluştu

AA / Kadir Yıldız
24.02.2016 - 13:17Son Güncelleme :

- Amatör spor branşlarında olimpiyat, dünya ve Avrupa derecelerine sahip Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, geçen yıl ulusal ve uluslararası şampiyonlarda derece elde eden 77 sporcuyu ödüllendirdi

AA / Kadir Yıldız

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, 2015 yılında ulusal ve uluslararası şampiyonlarda derece elde eden 77 sporcuya plaket verdi.

İzmit'teki bir restoranda düzenlenen törende konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kulübün 28 branşta, 200 antrenör, 70 bin lisanslı ve 5 bin aktif sporcu sayısıyla Türkiye'nin örnek bir kuruluşu olduğunu söyledi.

Sporun gençleri disiplinli, başarılı ve geleceğe güvenli bakan bir birey olarak yetişmesini sağladığını ifade eden Vali Güzeloğlu, "Bu büyük ülkenin gelecekte sporda her alanda iddiasını ortaya koyan bir vizyon Kağıtspor'da var. Bugün sportif alandaki başarılar, ülkeleri tanımlayan, heyecanlandıran, o ülkenin geleceğe güvenle bakmasını sağlayan en önemli moral değerlerin başında geliyor. Bizler 78 milyonluk bir büyük ülke olarak her alanda olduğu gibi sporda da iddiamızı artık ortaya koymak zorundayız" şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da sporun yaşamımızın en önemli aktivitelerinden birisi olduğunu anlatarak, sporun insanı bedenen ve ruhen geliştirdiğini kaydetti.

Kağıtsporlu sporcuların müsabakalarda gösterdiği performans ve davranışlarla örnek bir tutum sergilediğini dile getiren Karaosmanoğlu, Kocaeli'nin spor yatırımlarında da Türkiye'nin öncülerinden birisi olduğunu bildirdi.

Kağıtspor Kulübü Başkanı Ali Yeşildal ise gençlik merkezilerinde sportif çalışmalara ağırlık vererek, kentin yeni dönemde sporda Türkiye'nin marka kenti olmasını sağlayacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, Karaosmanoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri sporculara plaketlerini verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kağıtspor, şampiyonlarıyla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kağıtspor, şampiyonlarıyla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı