« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kağıtspor Cirone'yi aldı

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nin yeni takımlarından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor, WNBA takımlarından Connecticut Sun'ın oyun kurucusu Kristi Cirone'yi transfer etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 22 yaşındaki oyuncu Cirone'nin NCAA'da oynadığı takımının sayı ve asist lideri olma özelliğiyle göze çarptığı belirtildi.

Bayanlar Basketbol Ligi'nde Kocaeli'yi yıllar sonra temsil edecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor'un yabancı oyuncu transfer çalışmalarına devam ettiğine yer verilen açıklamada, şöyle denildi: “İlk yabancı transferini NCAA'de üç sayı lideri olan ve bir sezon önce Burhaniye Belediyespor'da 23 sayı, 7.9 ribaunt ve 2.6 asist ortalamaları yakalayan ABD'li forvet Brittany Jackson ile yapan Kağıtspor, başarılı bir oyuncuyu daha kadrosuna dahil etmeyi başardı. Mavi beyazlılar, WNBA'den point guard oyuncusu ABD'li Kristin Cirone'yi transfer ederek ligde hedefledikleri yerlere gelmek için önemli bir adım atmış oldu.”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Basketbol Şube Sorumlusu Levent Atalı'nın da görüşlerinin yer aldığı açıklama, “Genç ve başarılı bir sporcuyu kadromuza dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayanlar Basketbol Ligi'ndeki ilk senemizde, mütevazı bütçemizle kadromuza dahil ettiğimiz yerli ve yabancı oyuncularımızla salon sporlarında Kocaeli'yi başarıyla temsil etmek istiyoruz” denildi.

KRISTI CIRONE

Illinois State Üniversitesi'nden bu yıl mezun olan 22 yaşındaki Kristi Cirone, 1.73 cm boyunda. Point guard oyuncusu Cirone, oynadığı sezonlarda (2005-2009) takımının sayı ve asist lideri oldu. Geçen sezonu NCAA'de 18.8 sayı ve 5.8 asist ortalamasıyla tamamlayan başarılı oyuncu, WNBA takımlarından Connecticut Sun tarafından kadrosuna dahil edildi ve bu sezon takımının maçlarında forma giyme başarısını gösterdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz