İSTANBUL HABERLERİ

Kağıthane’de Tüp Bebek Semineri Verildi

IHA
28.10.2015 - 10:16Son Güncelleme :
Kağıthane’de Tüp Bebek Semineri Verildi
IHA

Kağıthane Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Tüp Bebek Semineri”nde 3 kişi Liv Hospital’da ücretsiz tüp bebek uygulama hakkı kazandı.
Kağıthane Belediyesi ve Liv Hospital’ın ortaklaşa düzenlediği “Tüp Bebek Semineri” Kağıthane Belediyesi Sadabad Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kadın Doğum Uzmanı Dr. Enver Kurt, Embriyolog Burcu Aksu ve Psikolog Beril Yardımcı tarafından kısırlık ve kısırlık tedavisinde son gelişmelerin anlatıldığı seminerde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
Günümüzde çiftlerin en büyük sorunlarından birinin çocuk sahibi olamamak olduğunu söyleyen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Enver Kurt, “Yüzde 10-15 oranında görülen kısırlık oranı kadınların ileri yaş gebeliğini tercih etmesiyle daha da artış gösteriyor. Yumurtlama bozukluğu, ileri yaş, yumurta sayısı ve kalitesi gibi sebeplerle günümüzde infertilite (kısırlık) görülme sıklığı giderek daha da artıyor” dedi.
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da katıldığı programda, yapılan kura çekilişi ile 3 kişi Liv Hospital’da ücretsiz tüp bebek uygulama hakkı kazanırken, isteyen katılımcı hanımlara jinekolojik muayene de ücretsiz verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kağıthane’de Tüp Bebek Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kağıthane’de Tüp Bebek Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı