Kagider’den kadınlara toplam 150 bin euroluk destek

Muharrem AYDIN/İSTANBUL
15.03.2005 - 01:48 | Son Güncelleme:

Kadın Girişimcileri Derneği’nin (KAGİDER), kadınların her alanda güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışan 350 sivil toplum kuruluşunu bir araya getirerek kurduğu Kadın Fonu, Türkiye genelindeki kadın kuruluşlarından gelen 48 projeden 16’sını destekleme kararı aldı.

Ulusal ve uluslararası kurumların desteğiyle oluşturan fon ilk etapta İstanbul, İzmir, Mardin, Diyarbakır, Batman, Kocaeli, Adana, Antalya, Antakya ve Samsunlu kadınların güçlendirilmesine yönelik 6 projeye 150 bin Euro destek verecek.

Hyatt Regency Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Kurtsan, ‘Sayısız proje, maddi imkansızlar yüzünden hayata geçirilemiyor. Kadın Fonu, bu projelere destek vermek isteyenleri harekete geçirecek’ dedi. KAGİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kadın Fonu Komitesi Başkanı Ümit Boyner de derneğe üye 106 kuruluşun toplam cirosunun 25 milyar dolar olduğunu hatırlatarak ‘İlk hibemizi, TCK görüşmeleri sırasında Meclis önünde ‘zina konusunda ve kadın erkek eşitliğine aykırı diğer maddelerdeki’ çekincelerin iletilmesi ve Meclis oturumunda kadın kuruluşlarının varlık göstermesi amacıyla çok çeşitli kadın kuruluşlarının yer aldığı ‘Eylem Projesi’ne verdik’ diye konuştu.

İşte destek alacak 6 proje

Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği Yaşamevi’ni Güçlendirme Projesi

FİLMMOR, Atölyemor: Kadınların Sinema Atölyesi

KADAV Kadınlarla Dayanışma Vakfı, Sosyal Merkez Projesi

KA-MER Kadın Girişimcilere Destek Projesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı Kadın Girişimcilik Projesi

AMARGİ İstanbul Şubesi Kapasite Artırımı
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı