KARS HABERLERİ

Kafkas Üniversitesi’ne İki Yeni Meslekyüskek Okulu

IHA
10.08.2015 - 12:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

Kurulduğu günden itibaren büyümeye devam eden Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ)’ye iki yeni akademik birim kuruluyor.
Kafkas Üniversitesi tarafından Rektörlük bünyesinde Kars Merkez’de “Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu” kurulması konusunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na sunulan teklif, 14.07.2015 tarihli YÖK Genel Kurul toplantısında uygun görülerek karara bağlandı. Yine KAÜ bünyesinde Kağızman İlçesi’nde “Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu” kurulması kararı alınarak Resmi Gazete’de yayımlandı.
KAÜ kurulacak olan yeni akademik birimlerle beraber, bir yandan akademik kapasitesini daha da genişletirken, diğer yandan yükseköğretimde ulaştığı kapasiteyle öncelikle Kars’a dolayısıyla Türkiye’ye nitelikli insan kaynağı yetiştirerek hizmet etme amacını taşımakta ve bölgede bilimin merkezi olma hedefiyle büyümeye devam etmektedir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kafkas Üniversitesi’ne İki Yeni Meslekyüskek Okulu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kafkas Üniversitesi’ne İki Yeni Meslekyüskek Okulu haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:36
 • Akşam
  16:50
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı