« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kafkas orta sahaya takviye istiyor

Kayserispor Teknik direktörü Tolunay Kafkas, Diyarbakırspor'u çok sıcak ve dostça karşılayıp, sevgiyle ve centilmence uğurlayacaklarını söyledi.

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı ekibin başarılı teknik adamı Kafkas, "Devre arasında ortasahaya bir oyuncu istiyorum. Yönetime ve menajerimize de söyledim. Bizim oyuncularımıza da diğer kulüplerin talip olması çok doğal. Herkes Kayserisporlu oyuncuları konuşuyor. Bu konuda mütevazı olamayacağım. Kimse kusura bakmasın" dedi.

Kayserispor'un gençlere yönelik transferlerinin süreceğini ancak çok genç oyuncuları izlemeye alıp, takımlarında olgunlaşmalarını, maç tecrübesi kazanmalarını bekleyeceklerini ifade eden sarı kırmızılı teknik direktör Tolunay Kafkas, "Kayserispor olarak genç oyuncu arayışımız sürecek. Şu anda listemizde 2 genç oyuncu var ama almamız zor görünüyor. Ancak, şu anda o gençleri buraya alıp bekletmek istemiyorum. Takımlarında oynayıp olgunlaşmalarını istiyorum. Şu anda Ümit Milli takımında U-19'da, U-18'de forma giyen hayli çok oyuncularım var" diye konuşarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

ORTA SAHAYA KESİNLİKLE OYUNCU İSTİYORUM

"Tüm bunlara karşın devre arasında takıma direkt girebilecek,bir orta saha oyuncusu istiyorum. Açık ve net söylüyorum. Yönetimimize ve menajerimize de söyledim. Kesinlikle orta sahaya bir oyuncu istiyorum. Bizim oyuncularımıza diğer takımların da talip olması çok doğal. Herkes, Kayserisporlu oyuncuları konuşuyor. Bu konuda mütevazı olmayacağım. Kimse kusura bakmasın ama oyuncularımın ön plana çıkmasında benim de katkım yok sayılamaz. Ali Turan, Makakula, Cangele, Mehmet Eren, Eren Güngör, Aydın Furkan ve Umut gibi isimler elbette çok göze battılar. Bende çok mutlu oluyorum , onlarda. Yaptığımız şeylerin sonuçlarının olumlu olması beni çok mutlu ediyor."

TEK NOKSANIMIZ TARAFTAR

Kafkas, sarı kırmızılı ekibin tek noksanının taraftarla bütünleşememesi olduğuna dikkat çekerek, "Şu anda Kayserispor olarak tek eksiğimiz taraftarla bütünleşememektir. Onu da bir an önce çözmemiz gerekiyor" diyerek, takımda Diyarbakırspor maçı öncesi grip ve soğukalgınlığı bulunan Yaser ile Triosi'yi uzaklaştırıp, istirahat ettirdiklerini belirten Tolunay Kafkas, pazar günü kendi sahalarında oynayacakları Diyarbakırspor maçını önemsediklerine değinerek, bu karşılaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

DİYARBAKIRSPOR'U SEVGİYLE KARŞILAYACAĞIZ

"Diyarbakırspor ligde tecrübeli isimlere sahip bir takım. Değişik bir sistemde oynuyorlar. Kaliteli yabancı oyuncuları var. Zor maç olacak ama kazanmak zorundayız. İyi yerlere gelebilmek için sahamızda kazanmak zorundayız. Spor adamı olarak her zaman spora siyasetin karışmasını doğru bulmuyorum. Sonuçta ,Diyarbakırspor bu liğide oynayan 18 takımdan biri. Biz onları burada diğer takımlara yaptığımız gibi çok sıcak, dostane ve her şeyden önce sevgiyle karşılayıp, centilmence uğurlayacağız. Elbette hak eden kazanacak. Artık, herkesin bir takım şeyleri aşması lazım."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler