« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kafkas: 'Hedefimiz Avrupa Kupaları'

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, liderlik koltuğunda oturmanın ve bunu korumanın zor olduğunu söyledi.

Haber:Oktay ENSARİ
SON GÜNCELLEME

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, liderlik koltuğunda oturmanın ve bunu korumanın zor olduğunu söyledi. Kayserispor'un özellikle yerli oyunculardan kurulu bir takım olacağını ifade eden Kafkas, "Biz şimdi iyi bir yere geldik. Gelmek zordu, ancak bu durumu korumak daha zor. Söylediğim gibi biz iyi bir takımız. Hedefimiz üst sıraları zorlamak ve Avrupa kupalarına katılmak" dedi.

Eşi ile birlikte Kayseri Erciyesspor ile Altay arasında oynanan Bank Asya 1. Lig maçını izleyen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Biz şimdi iyi bir yere geldik. Gelmek zordu, ancak bu durumu korumak daha zor. Söylediğim gibi biz iyi bir takımız. Hedefimiz üst sıraları zorlamak ve Avrupa kupalarına katılmak. Onun için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce söylediğim gibi nasıl başladığınız önemli değil, nerede bitirdiğiniz önemli. Sezon sonu nerede bitirdiğimiz hep birlikte göreceğiz" dedi.

"GENÇ OYUNCULARDAN YANAYIM "

Genç ve Ümit Milli Takım'dan bu yana gerek yurtiçi, gerekse yurt dışındaki gurbetçi gençleri izlediğini, bu futbolcuları Türk futboluna kazandırma yolunda bir hedefi olduğunu belirten Tolunay Kafkas, "Ben, Türk futboluna genç oyuncuların kazandırılmasından yanayım. Bu oyunculara sabredildiği zaman çok iyi şeyler yapabileceklerini 2 yıl önce söylemiştim. Kayserispor olarak ara transferde de kadromuza katacağımız gençler var. Biraz yaşları küçük, ama sabırlı olunursa çok iyi bir Kayserispor takımı olacak. Zaten bizim gibi kulüplerin bunları yapması gerekiyor. Doğru yolda olduğumuzu görmek bizi son derece mutlu ediyor. Risk almadan da hayatta bir şeyler olmuyor" diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"YERLİ OYUNCULAR AĞIRLIKLI BİR KAYSERİSPOR"

"Kayserispor, özellikle yerli oyunculardan kurulu bir takım olacak. Yurt dışındaki genç oyuncuları sürekli takip ediyoruz. Biliyorsunuz genç ve ümit milli takımlarda çalışmış olmam, bu tabanı iyi tanımam ve bu oyunculara güvenmem beni bu transfer politikasına itti. Bundan sonra da bu şekilde devam edecek. Diğer kulüplerin gençler konusundaki tavırları, daha doğrusu kimin nasıl davranacağını, ne yapacağını söylemek bana düşmez. Ben kendi bildiğim doğrular üzerinde çalışıyorum. Onun için de Kayserispor'a faydalı olma çabasındayım."

"KALAN MAÇLARIMIZ SIKINTILI"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Antalyaspor takımlarının ligin en iyi ekiplerinden olduğunu söyleyen Kafkas, Süper Lig lideri Kayserispor adına, ilk yarının son iki maçını şöyle değirlendirdi:

"Son kalan maçlar sıkıntılı olur. Şöyle ki, ligde kolay maç yok. İstanbul Belediye takımı çok iyi bir takım. Üst sıraları zorluyor. Bence Antalyaspor da bu ligde elindeki kadrosu ve oynadığı oyunla hakettiği yerde değil. İkisi de hakettiği yerde değil. İki takımın da üst sıralarda olmaları lazım."

Tolunay Kafkas, devre arasında iki oyuncu istediğini, bunlardan birinin iyi bir orta saha oyuncusu olacağını sözlerine ekledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz