Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kafkas: Fedakarlık yapmayan gidecek

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, sakatlıkların sona ermesiyle birlikte elinde geniş bir kadro oluştuğunu, formayı hakedene vereceğini söyledi.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kafkas, "Oynayan da tribüne çıkan da bizi destekleyip, fedekarlık yapacak. Fedakarlık yapmayan oyuncu, açık söylüyorum bizden ayrılacak" dedi.

Kayserispor'u gerek Süper Lig'de, gerekse Türkiye Kupası'nda belli bir noktaya getirmek için teknik kadro ve futbolcuların özverili davranması gerektiğini vurgulayan Tolunay Kafkas, sakatlıkların sona ermesi nedeniyle sahaya süreceği 11 konusunda zorlanıp zorlanmayacağı ile ilgili olarak DHA'ya yaptığı açıklamada, "Şu anda sadece Koray, sakat. Ancak sakatlıklar açısından ciddi bir sıkıntımız yok. Bu takımı bir yerlere getirmek için ben ve oyuncularım her türlü fedakarlığı yapacağız. Tribüne çıkan da bizleri destekleyecek. Oynamayanlar da arkadaşlarını destekleyecek. Olmazsa, açıkça söylüyorum bizden ayrılacak. Onun için bir sıkıntımız yok. Biz iyi çalışıyoruz. İyi şeyler yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Ankaraspor'un ligin genç ve iyi takımlarından birisi olduğunu, özellikle futbol anlayışı ve genç kadrosuyla sarı kırmızılı takıma çok benzediğini belirten Kafkas, "Ankaraspor, benim düşünceme göre geçen yıldan daha iyi, daha genç bir takım. Bize benziyor. Kritik bir maç olacak. Çok zorlanacağımızı düşünüyoruz. Onlar için de zor olacak. Ama, biz hanemize 3 puanı yazdırırsak çok daha iyi olacak diye düşüyorum. Taraftarımız da her zamanki gibi tribünleri doldursun" ifadesini kullandı.

Ankaraspor maçı için kampa giren sarı kırmızılı ekipte, Ümit Milli Takım'dan dönen Eren Güngör hafif sakatlığı için düz koşu yaparken, sarı kırmızılı oyuncuların hayli neşeli oldukları görüldü. Antrenman öncesi üç grup halinde dar alanda top çeviren sarı kırmızılı oyuncuların aralıksız 20'nin üzerinde pas yaptıkları görüldü. Kaptan Mehmet Topuz da "Artık sıkıntılarımız ve sakatlıklarımız geride kaldı. Bundan böyle Süper Lig'de yükselişe geçeceğiz" dedi.

Kayserispor'un Paraguaylı milli oyuncusu Toledo da bir daha kırmızı kart görmek istemediğini ve daha dikkatli olacağını belirterek, "Benim için artık kart görmek yok" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz