MUĞLA HABERLERİ

Kafile Döndü Fethiyeli Hacı Dönmedi

IHA
01.10.2015 - 10:12Son Güncelleme :

FETHİYELİ HACI KAYBOLDU

IHA

Fethiyeli hacı adayı 72 yaşındaki Turgut Kuru Diyanet’in Muğla Kafilesi ile birlikte 21 Ağustos’ta gittiği kutsal topraklardan dönmedi. En son Mina’daki faciadan bir buçuk saat önce şeytan taşlamadan dönüşte oteline 500 metre uzaklıkta görülen Fethiyeli hacı adayı emekli terzi Turgut Kuru kutsal topraklarda kayboldu.
Diyanet Hac ve Umre hizmetleri genel müdürlüğünün Muğla kafilesiyle 21 Ağustos Cuma günü saat 06.00’da Dalaman’dan kutsal topraklara giden Fethiye’li Turgut Kuru kafile Muğla’ya dönüş yapmasına rağmen kaybolduğu için dönmeyince çocukları ve yakınları üzüntüye boğuldu. En son Arife günü telefonla konuştukları Hacı Turgut Kuru’dan o günden bu güne haber alamayan ailesi ne yapacaklarını şaşırdı. Mina faciasından birkaç saat önce şeytan taşlamadan dönerken kafiledeki arkadaşları tarafından oteline 500 metre uzaklıkta en son görülen Turgut Kuru heyetteki kişiler tarafından da aranmasına rağmen sonuç alınamadı. Ailesinin telefonlarla defalarca ulaşmaya çalıştığı Turgut Kuru’nun telefonu da cevap vermezken oğlu Adil Kuru ile kardeşi Vedat Kuru ‘Hacı arkadaşları geldi. O gelmeyince, uçağa binmeyince kayıp olduğu anlaşıldı. Mina’daki izdihamda yer almadığını zannediyoruz. Çünkü olaydan bir buçuk saat önce şeytan taşlamadan dönerken arkadaşları oteline 500 metre uzaklıkta görmüşler. Biz devlet yetkililerinden bir an önce Ölü yada diri olduğunun bildirilmesini istiyoruz’ dediler. Bu arada Turgut Kuru’nun Çamköy mahallesindeki evinde büyük üzüntü yaşanırken sevenleri eve geçmiş olsun ziyaretlerine gelirken yakınları gözyaşlarını tutamıyor.
ARİFE GÜNÜ TELEFONLA GÖRÜŞTÜM
Kardeşi Vedat Kuru arife günü kardeşiyle telefonla görüştüğünü Hacı olmaktan çok mutlu olduğunu söylediğini belirterek, "Ben başka telefonla görüşmedim. Ancak çocukları görüştü. Biz daha sonra haber alamayınca kafile’deki arkadaşlarını aradık. Onlar da kaybolduğunu bulamadıklarını söylediler. Yetkililerden bir an önce kardeşimin bulunmasını bekliyoruz" dedi.
BABAMDAN ÖLÜ YADA DİRİ HABER BEKLİYORUZ
Hacı Turgut Kuru’nun oğlu Adil Kuru’da babasının bayramın ikinci günü otele gelmediğini öğrendiklerini telefonu aradıklarında cevap vermediğini söyleyerek, "Arkadaşlarının anlattığına göre gece 24:00’da şeytan taşladılar. Mina’da meydana gelen faciadan bir- bir buçuk saat önce olayın olduğu yere 1-2 km mesafede oteline 500 metre uzaklıkta dinlenirken görülmüş. Astım bronşiti çıkmış. Arkadaşlarına siz otele gidin ben gelirim demiş. Arkadaşları sabah namazı kılmak isterken baktıklarında otelde görememişler. Kayıp merkezi ve diğer yerleri aramışlar. Bulamamışlar. Bize göre Mina’daki izdihamın içinde kaldığını sanmıyoruz. Çünkü 2 km dışarısında en son görülüyor. Biz bir türlü haber alamadık. Kafilede yer alan Datça müftüsüyle görüştük. Bu gün yarın gelecek. Eşyalarını getirmişler. Ancak kendisinden haber alamıyoruz. Diyanet ve dış işleri bakanlığı yetkililerinden ve başbakanımızdan babamızın bir an önce ölü ve diri haberini bekliyoruz. Üzüntümüz çok büyük" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Kafile Döndü Fethiyeli Hacı Dönmedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kafile Döndü Fethiyeli Hacı Dönmedi haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı