Gündem Haberleri

  Kafası kesilen kurbağa 20 dakika yaşıyor deneyi

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bilim Şenliği

  ÖZEL Aziziye Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ve bilimseverlerin büyük ilgisini çeken, ‘‘Bilim Şenliği’’nin ikincisi, görenleri hayrete düşürdü. Ancak öğrencilerin, kurbağaların kafalarını kesip 20 dakika boyunca yaşadıklarını göstermek istemeleri insanları dehşete düşürdü.

  Bilimi sevdirmek, merak uyandırmak amacıyla hazırlanan ve 70 öğrencinin görev aldığı Mumcu Caddesi'nde bir apartmanın alt katında düzenlenen şenlik halkın büyük ilgisini çekti. Şenlikte bilimi, eğlenceye dönüştürdüklerini belirten Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mustafa Keskin, amaçlarının öğrencilerin yenilik yaratıcılık yönlerini geliştirmek olduğunu bildirdi.

  Ancak Bilim Şenliği'ne gölge düşüren yan ise öğrencilerin dere yataklarından topladıkları kurbağaların kafalarını kesmeleri ve bunların 20 dakika boyunca yaşadığını göstermeleri oldu. Yine de çok sayıda vatandaş tarafından gezilen Bilim Şenliği'nde karşılaştıkları ilginç çalışmalar karşısında hayretler içinde kalan vatandaşlar, ‘‘Bu çocuklar bir harika’’ diyerek öğrencileri övdüler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı