« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kafası karışık

Brezilyalı golcünün takımda kalıp kalmayacağının bir an önce netleşmesi gerektiğini belirten Beşiktaş Teknik Direktörü, “Bobo, kafası karışık olduğu için kendisini tam olarak idmanlara veremiyor. Ya hemen gönderilmeli ya da transferi unutmalı” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ ile Saint Etienne kulüpleri, Bobo’nun transferi konusundaki görüşmelerini sürdürürken, siyah beyazlıların teknik direktörü Mustafa Denizli, bu durumun Brezilyalı futbolcunun kafasını karıştırdığını söyledi.

Sezon başlamış olmasına rağmen Bobo’nun takımda kalıp kalmayacağının hala netleşmemesinin kendileri için olumsuz bir durum olduğunu kaydeden Denizli, “Bobo fiziksel açıdan hazır ancak kafası çok karışık. Kendisini tam olarak antrenmanlara veremiyor. Aslında bu belirsizlik sadece Bobo’yu değil, diğer futbolcuları da olumsuz etkiliyor. Bobo’nun durumu bir an önce netleşmeli. Ya gönderilmeli ya da transferi unutup Beşiktaş’a konsantre olmalı. Şu an ben de sıkıntı içerisindeyim, çünkü Bobo gibi önemli bir futbolcunun sezon başlamış olmasına rağmen takımda kalıp  kalmayacağının netleşmemesi olumsuz bir durum” diye konuştu.

Parada anlaştık ama “Bitti” demedik

BEŞİKTAŞ Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, Bobo’nun satışı konusunda Saint Etienne ile büyük ölçüde anlaştıklarını, ancak bu transferde son sözü futbolcunun kendisinin söyleyeceğini bildirdi.

Soğancıoğlu, Lig TV’ye yaptığı açıklamada, Bobo için Fransız kulübünün birkaç gün önce 4.5 milyon Euro teklif ettiğini belirterek, “Biz bu teklifi uygun görmedik. Daha sonra 5,5 milyon Euro’ya çıktılar. Görüşmeleri yazışmalarla yürütüyoruz. Belli bir miktarı peşin, kalanı da banka teminatıyla vadeli teklif ettiler. Teminat mektubunun öne çekilmesini istedik. Peşinat kısmını kabul ettik. Ama hiçbir şekilde yüzde 100 tamam demedik. Bu görüşmeler oyuncumuzun kabul etmesi şartıyla geçerlidir” dedi.

Kadrolarında 8 yabancı oyuncunun bulunduğunu kaydeden Soğancıoğlu, “Kontenjanımız dolu. Herhangi bir oyuncu göndermeden transfer etme olanağına sahip değiliz” derken, sakatlığı bulunan Delgado konusunda ise, “1-2 ay içinde iyileşip takıma katılmak istediğini beyan ediyor” diye konuştu. Türkiye’deki yerli oyuncuların hepsine baktıklarını kaydeden Soğancıoğlu, şöyle konuştu:

“Teknik direktörümüz Mustafa Denizli geçen sezon 21 oyuncuyla devam etti. Bu sezon da kadronun 23-24 kişiyi geçmeyeceğini ifade etti. Beşiktaş’ın eksiği olduğunu düşünmüyorum. Orta saha olarak değerlendirildiğinde Yusuf ve Tello var. Bir oyuncuyla Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olacaksak tabii ki o yatırımları yapalım. Ama alacağımız oyuncu ne kadar etkili olur, onu düşünmek lazım.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz