« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kafamız karıştı

Muhammet KAÇAR / (DHA)
SON GÜNCELLEME
Son iki maçta gol yollarında sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü, ‘Biz oyuncularımızı konsantre etmeye çalıştık. Ama tabii ki konuşulan diğer konulardan etkilendiler’ dedi.

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kaybettikleri için üzgün olduklarını söylerken, bir haftadır F.Bahçe maçını düşünen oyuncularını bu karşılaşmaya motive etmekte zorlandığını ifade etti. ‘Camiamız bir haftadır F.Bahçe maçını konuşuyor. Rize’yi kimse konuşmadı’ diyen Çalımbay, şöyle devam etti:

‘Yenilgi için üzgünüz. Özellikle son iki maçta gol vuruşlarında başarısızız ve basit goller yiyoruz. Ama bu maçta memnun olduğum olay, oyun disiplinini son dakikaya kadar korumamızdır. Saha problemliydi. Büyük bir gol sıkıntımız var. Bu, geçen hafta başladı. Ancak, gidereceğiz. İkinci yarıdaki mücadeleden çok memnunum. Rizespor hem saha şartları, hem takımın ortaya koyduğu performans bakımından gerçek bir deplasmandır.

O hareketi yapmamalıydı

Biz oyuncularımızı konsantre etmeye çalıştık. Ama tabii ki konuşulan diğer konulardan etkilendiler. Çok pozisyona girdik ama maalesef değerlendiremedik. Ailton ve Youla’dan istediğimiz randımanı alamadık. Zaten Ailton’un 20. dakikadan sonra başlayan bir adale sorunu vardı. Rize’yi de mücadelesinden dolayı kutluyorum.

Okan’ın bu maçta olmaması büyük dezavantajdı ama profesyonel bir futbolcunun yapmaması gereken bir işi yaptı. Ne olursa olsun Beşiktaş takımı birinci dakikada gol yememeliydi ve yakaladığı bu kadar pozisyondan en az bir kaç tanesini değerlendirmeliydi. Ligin başında alınacak galibiyet veya mağlubiyetlerin ilerdeki haftalarda o kadar etkileyeceğini sanmıyorum.’

Ailton tek şut atamadan çıktı

BEŞİKTAŞ’ın Brezilyalı golcüsü Ailton, kasığındaki ağrılar nedeniyle dünkü maçta etkisiz bir oyun sergiledi. 11 kez topla buluşan sambacı, 9 isabetli pas verirken, 1 kez top kazandı, 2 kez de kaybetti. Rakip kaleye tek şut atamayan Ailton, ağrıları artınca hocasına durumu bildirdi ve ikinci yarıda yerini Ahmet Dursun’a bıraktı.

Otelde sıkıyönetim

Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın talimatı üzerine, kamp yapılan Dedeman Oteli’ne hiçbir taraftar alınmadı.

BEŞİKTAŞ’ın Rizespor maçı öncesi kamp yaptığı Dedeman Oteli’nde adeta sıkıyönetim ilan edildi. Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın talimatları doğrultusunda siyah beyazlı takımın kamp yaptığı otele müşteri haricinde hiçbir taraftar sokulmadı.

Siyah beyazlı takımın Gineli yıldızı Youla adalesindeki sakatlığa rağmen kulüp doktoru Yalçın Yavuzer ve Ayhan Optur tarafından özel olarak hazırlandı. Maç öncesi ağrı dindirici iğne vurulan Youla, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın ısrarı üzerine forma giydi.

Rize’de Rıza Çalımbay sevgisi

RİZELİLER, geçtiğimiz sezonun ortasına kadar yeşil mavili takımı çalıştıran Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ı bağırlarına bastı. Çalımbay, Atatürk Stadı’nda da tezahüratlarla karşılandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz