"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kafam çok karışık

Güzin Abla

Rumuz: Çaresiz

SEVGİLİ Güzin Abla, 19 yaşında bir kızım. Size, yaklaşık 10 aydır flört ettiğim erkekle ilgili bir şey sormak istiyorum. Şimdiye kadar sık sık ilişkiye girdik. Ancak bakire olduğum için ya ters ilişki ya da dıştan sürtünme şeklinde beraber oluyorduk. Kesinlikle daha fazla ileriye gitmedik. İki aydan beri adet görmediğim için doktora gittim. Doktor hamile olduğumu söyleyince şok geçirdim. Üstelik üç aylıkmış. İlk ay hamile olduğum halde adet görmüşüm. Kürtaj oldum, bekaretimi kaybettim, çok acı çektim. İntiharı bile düşündüm. Aileme acı vereceğimi düşünüp vaz geçtim. Erkek arkadaşım da ilk zamanlar benden kuşkulandı. O yüzden arayıp sormadı. Şimdi barıştık. Fakat onu her gördüğümde, telefonda sesini duyduğumda içim ürperiyor. O günler, çektiğim acılar geliyor aklıma. Çok sevsem de bana bunları yaşattığı için kin duyuyorum. Ne onunla ne de onsuz yapabiliyorum. Kafam çok karışık, ne yapmalıyım?

GÜZEL Kızım, bu genç adamın seni hiç düşünmediği, yalnızca keyfini düşündüğü, bencilliği ortada. Bekaretini bozmasa da ters ilişki sana mutlaka zarar verir. Buna nasıl izin verdin? Bu tür ilişkinin çeşitli rahatsızlıklar yarattığını hep doktorlar anlatıyor. Sağlığın tehlikeye düşebilir. Üstelik sürtünme sırasında da kolaylıkla hamile kalınır. Bunu düşünmeden, senden kuşkulanan, seni böylesine üzen ve en zor anında seni terkeden bu genç adamdan ne bekliyebilirsin ki? Ona hiçbir şekilde güvenemezsin. Eğer bu yaşadıklarının etkisi zaman içinde azalır, bu genç yaşta çektiğin bunca acının sonuçları seni artık rahatsız etmemeye başlarsa, bu genç de sana karşı değişir, büyük bir sevgi ve pişmanlık içinde sana çok iyi davranırsa belki ama, bence onu unutmalı, seninle gerçekten ilgilenecek, seni gerçekten sevecek birini bulmalısın. Bir daha da kendine zarar verecek hiçbir davranışa fırsat vermemelisin.

FAKS: 0212 677 04 21

X