« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaf-Kaf ipi göğüsler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeşil-kırmızılı camia, Aydınspor zaferiyle havaya girdi

Hayri Zabun'un dümene geçmesinden sonra 8 maçta 16 puan toplayan KSK, Eleme Grubu'nda hedeflediği 27 puana ulaşırken, Celal Ergin, ‘‘Bu takım Klasman Grubu'nu birinci bitirecek’’ dedi.

HEDEF; EKSTRA PLAY-OFF

Aydın derbisinde iki kez yenik duruma düşmesine rağmen, sahadan 3-2 galip ayrılırken, Isparta'nın da Eskişehir'den eli boş dönmesi sonucu Eleme Grubu'nu çifte sevinçle noktalayan KSK, artık yarınlara daha umutlu bakıyor. ‘‘Karşıyaka, Klasman Grubu'nu birinci bitirip, Ekstra Play-Off maçlarında İzmir'i temsil edecek. Altı puanlık fark önemli değil’’ dedi.

İNANCIN ZAFERİ

‘‘Aydınspor'u 1-0 yenmemiz, bu kadar kıymetli olmazdı’’ diyen Ergin, ‘‘İki kez yenik duruma düşüp, sahadan galip ayrılmamız hem futbolcular, hem de teknik heyetin davaya ne kadar inandığını gösterdi. Taraftarlarımız, tek kelimeyle mükemmeldi. 12. futbolcu gibi hareket edip, 90 dakika boyunca hiç susmadan, centilmence bizi desteklediler.

SORUN ÇÖZÜLECEK

KSK'nin kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ilk günden beri söylediğini, teknik kadroya güvendiklerini, taraftarların da takıma sahip çıkmaya başladığını belirten Ergin, yönetimin, 2 aylık boşlukta para sorununu da çözeceğini ifade etti. Son sekiz maçta hiç yenilmeden 16 puan toplayan yeşil-kırmızı oyuncular, Aydın galibiyeti için 250'şer milyon ödül alacak.

TATİLE ÇIKTILAR

Klasman Grubu'na Aydınspor ve Ispartaspor'un 6'şar puan gerisinde başlayacaklarını hatırlatan Hayri Zabun şöyle konuştu: ‘‘Futbolcularıma 20 gün izin verdim. Tatili fazlasıyla hakettiler. 27 puan hedefine ulaştık. Sekiz haftada nereden, nereye geldiğimizi herkes gördü. Bu başarıda yönetimden malzemecisine kadar herkesin büyük emeği var.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz