Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kadroyu gönlümüze göre yapamadık"

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni sezonda futbolun marka değerini düşürecek hareketlerden kaçınılması gerektiğini belirtirken, "Tam kendi kurduğumuz takım diyemeyiz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Nur Çebi, herkesin dikkatli davranması gerektiğini belirterek, “Taraftarların ve yöneticilerin yeni sezonda futbolun marka değerini düşürecek hareketlerden kaçınmasını rica ediyorum” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı, huzurlu bir ortamda sportif faaliyetlerin yürütülebilmesinin hem kulüplere hem de Türk futboluna katkı yapacağını vurgulayarak, “Geçmişin konuşulmadığı ve geleceğin planlandığı bir tavır içinde olunması gerektiğini düşünüyorum. Beşiktaş taraftarlarının da olabildiğince kulüplerine maddi ve manevi destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

"Kadro konusunda isteklerimizin yarısını yapabildik"

Ahmet Nur Çebi, yeni sezon için futbol takımında oluşturdukları kadronun tam anlamıyla istedikleri ölçüde olmadığını dile getirdi.

“Tam kendi kurduğumuz takım diyemeyiz” ifadesini kullanan Çebi, “Kurumlar daha önce yapılan sözleşmelere bağlıdır. Tam olarak gönlümüze göre yapamadık. İsteklerimizin bir yarısını gerçekleştirebildik. Mevcut kontratlar buna müsaade etmedi. İnşallah bir sonraki sezon kendi arzumuza göre kadro realize olur” diye konuştu.

Buna rağmen bu sezon Beşiktaş'ın çok farklı bir görüntü vereceğini kaydeden İkinci Başkan Çebi, “Gençleşmeyi hedeflemiş bir takım var. Takım ruhunu becerebilen ve de gelecekte Beşiktaş'a katkı sağlayabilecek olan bir takım yapmaya çalıştık. Bu takımın bunları gerçekleştireceğine eminim” dedi.

"Taraftarların düşüncesine uygun takım"

Çebi, taraftarların gelip takıma destek vermesini de istedi.

Siyah-beyazlı taraftarların köklü mantalitesine uygun bir Beşiktaş'ın olduğunu anlatan Ahmet Nur Çebi, “Taraftarlarımızın gelip güzel Beşiktaş'ı seyretmesini istiyoruz. Onların düşüncesine uygun Beşiktaş var. Daha genç, koşan ve takımı için mücadele eden kadro bulunuyor. Taraftarlar bu takımdan keyif alacaktır. Desteklemelerinde fayda var. Başarıda en büyük katkı onların olacak. Sonuçta spor motivasyondur. Bunu verebilenler de taraftarlardır” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler