ANKARA HABERLERİ

Kadrolu işçilerle toplu sözleşme

Hürriyet Haber
30.03.2016 - 17:00Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş Sendikası, 231 kadrolu belediye işçisi için toplu sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber

Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel İş Sendikası Başkanı Remzi Çalışkan, bürokratlar, meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye çalışanları katıldı. Belediyede çalışan personel sayısını, göreve geldiği günden bu yana bin 800’den 3 bin 260’a çıkardıklarını belirten Yaşar, şunları söyledi: “Emekçinin hakkını vermeyen hiçbir müessese başarılı olamaz, ayakta kalamaz. Göreve geldiğimde belediye bünyesinde bin 800 çalışanımız vardı. Şu anda 3 bin 260 kişilik bir aileyiz. Hem istihdam yarattık hem işçimize emekçimize sahip çıktık. Kaynağı doğru kullandık. Borçlu bir belediyeyken bankalarda en itibarlı belediyelerden biri haline geldik. Yenimahalle’yi hep birlikte bu seviyeye getirdik.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadrolu işçilerle toplu sözleşme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadrolu işçilerle toplu sözleşme haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı