« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadro şimdi tamam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya'nın gönüllüler takımı tam kadro iş başında

Antalya'da kendisinden daha iyi teknik direktörler olduğunu gören Rudiger Abramczyk pes etti. Yeni Teknik Direktör Metin Ünal, dün kulüpte sözleşme imzalayarak resmen göreve başladı.

O bile şaşırdı

Antalyaspor'un, Diyarbakır'daki Türkiye Kupası final maçında sergilediği muhteşem futbol, Abramczyk'in inadını kırdı. Metin Ünal, M.Ali Öztürk ve Mehmet Uğurlu'dan oluşan teknik kadronun sahaya sürdüğü futbolcuların Galatasaray karşısındaki oyunu karşısında parmak ısıran Alman çalıştırıcı, Antalya'da kendisinden daha iyi antrenörler olduğunu görünce pes etti. Rudiger Abramczyk, bir süredir direttiği 200 bin mark tazminattan vazgeçti ve sözleşmesi noterde karşılıklı olarak feshedildi.

Gönüllü kadro

Başkan Bekir Kumbul, Alman Hoca'nın 290 bin mark alacağına karşılık dün üzerinde kendisin de imzası bulunan çek verdi. Abramczyk'in valizlerini topladığı sırada ise yeni Teknik Direktör Metin Ünal ile bu ayın sonunu kapsayan sözleşme imzalandı. Ünal da, Genel Menajer Turgay Soyer ile antrenörler M.Ali Öztürk ve Mehmet Uğurlu gibi sezon sonuna kadar ücret almayacak. Dün Ünal'ın da sözleşme imzalamasıyla takımın başındaki gönüllüler grubu tam kadro işbaşına gelmiş oldu.

Sıra taraftarda

Genel Menajer Turgay Soyer, kulüpteki imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, ‘‘ Hizmet arzusu içindeyiz. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Futbolcular, G.Saray önünde gösterdikleri performansla Antalyaspor'a yakışan oyunu sergilediler. Artık kenetlenmemiz gerekir. Yarın Vanspor maçında Atatürk Stadı'nda karnaval havası yaratmalı ve Antalyalılar olarak takımımıza sahip çıkmalıyız. Son 3 maç için seferbirlik ilan ettik. İlk olarak da yarınki maçta gülen bir olmalıyız’’ dedi.

Özveri zamanı

Teknik Direktör Metin Ünal ise, yarınki maç için görüşlerini şöyle açıkladı: ‘‘Bizim şu anda yapacağımız ön önemli iş, futbolcularımızın Galatasaray ile oynadığımız Türkiye Kupası finalindeki inançlarını, moral ve motivasyonlarını aynı şekilde koruyabilmek olacak. Vanspor karşısında tek hedefimiz galibiyet. Yönetimden idari kadroya, teknik heyetten futbolcuya kadar ekip olarak baştan sona büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Yarınki maçta taraftarlarımıza da büyük görev düşüyor.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler