OSMANİYE HABERLERİ

Kadirli’de “İlkokula Bende Herkes Gibi Hazırım” Projesi

IHA
08 Ekim 2015 - 16:05Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 16:06

İLÇEYE BAĞLI YUKARIÇİYANLI KÖYÜ İLKOKULUNDA ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE 1 YILLIK KIRTASİYE PAKETİ DAĞITILDI

IHA

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde milli eğitim müdürlüğü tarafından başlatılan “İlkokula Bende Herkes Gibi Hazırım” projesi kapsamında ilçe genelinde bin 500 okul öncesi eğitim de olan öğrencinin taşıma,kırtasiye gideri ve yemek masrafı karşılanacak.
Kadirli İlçe Milli Eğitim tarafından başlatılan, Kadirli Kaymakamlığı ve Kadirli Öğretmenevi Müdürlüğünün de proje ortağı olduğu “İlkokula Bende Herkes Gibi Hazırım” kampanyasında anasınıfı öğrencilerine yönelik taşımadan,kırtasiye malzemelerine kadar bir takım yardımlarda bulunulacak. Bu projeyi çok önemsediklerini ve projenin amacının yüzde 100 oranında anısınıfı düzeyinde ki öğrencileri okula kazandırmak olduğunu belirten Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert, “Osmaniye il genelinde okul öncesi eğitim yani anasınıfına katılım çok düşük. Bunun bir nedeni de ekonomik olduğunu tespit ettik. Bir anasınıfı öğrencisi aileye oldukça maliyetli. Özellikle köylerde ve kırsal bölgede yaşayan aileler çocuğunu anasınıfına göndermiyor. Oysa ki eğitim öğretimin temeli anasınıfında başlar. Bizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kadirli Kaymakamı Sayın Muhittin Pamuk’un da desteğini alıp bu projeyi geliştirdik. Özellikle kırsal bölge ve köylerde ki çocuklarımızın taşıma ,kırtasiye ve yemek giderlerini biz karşılayacağız. Aileye sıfır masraf yaptıracağız. Proje maliyeti yaklaşık 1 milyon TL. bu maliyeti Kadirli Öğretmen evi Müdürlüğümüzün katkılarıyla aşacağız. Kendi imkan ve kabiliyetimizle yaptığımız bir proje bu. Velilerimize de bu konu da duyarlı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Proje kapsamında ilk olarak ilçeye bağlı Yukarıçiyanlı Köyü’nde bulunan Yukarı Çiyanlı ilkokulu anasınıfı öğrencilerine 1 yıllık kırtasiye paketleri teslim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Kadirli’de “İlkokula Bende Herkes Gibi Hazırım” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadirli’de “İlkokula Bende Herkes Gibi Hazırım” Projesi haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı