« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadir Has'ta ilk kupa finali

Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımları arasında yarın yapılacak Ziraat Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yapacak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı, önemli bir sınav verecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yarınki final maçı, Mart 2009'da hizmete giren Kadir Has Stadı'nın ev sahipliği yapacağı ilk final olacak.

Tüm tribünlerin kapalı olduğu Kadir Has Stadı'nda tribünlerin üst kısmına yerleştirilen radyan ısıtıcılar sayesinde soğuk havalarda seyircilerin üzerine doğru sıcak hava akımı oluşturuluyor.

Estetik yapısıyla dikkati çeken stadyumun alttan ısıtmalı ve otomatik olarak 4 dereceye sabitlenen zemini karın erimesini sağladığı gibi soğuklarda sahanın donmasını engelliyor. Drenaj sistemi sayesinde de zeminde su birikintileri oluşmuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

-Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı 32 bin 864 koltuk kapasiteli.

-Kendisine ait kapalı otoparkı ve özel girişi olan çeşitli kapasitelere sahip 52 adet loca bulunuyor. Ayrıca kale arkalarında 2 adet sponsor grup locası yer alıyor.

-Stadın etrafındaki 53 bin metrekare alanda yaklaşık bin 500 araçlık otopark yer alıyor. Kadir Has Stadı'nın hemen yanından geçen raylı sistem sayesinde şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkanı da en kısa ve hızlı şekilde sağlanmış oluyor.

-Stat 69 metrekare büyüklüğündeki digital skorboard'a sahip.

-Her tribünün arkasında UEFA standartlarına uygun seyirciler için kapalı alanlar bulunuyor. 150 metrekarelik bu alanlar kafe, restoran olarak ve çeşitli toplantılar için kullanılacak.

-2'si takımlar için (350 metrekare genişliğinde) olmak üzere toplam 4 adet soyunma odası bulunuyor. Takım soyunma odalarında havuz ve masaj bölümleri yer alıyor. Ayrıca futbolcuların iç mekanda ısınmasını sağlamak amacıyla ısınma koridorları mevcut.

-Statta 150 kişi kapasiteli basın toplantı salonu bulunuyor. Bunun yanı sıra çok amaçlı 3 tane basın çalışma salonu ile birlikte basın tribünü ve basın locaları her türlü teknolojik donanıma sahip.

-Soyunma odaları, koridor boşlukları, basın toplantısı odası vs. gibi tüm birimler UEFA standartlarında yapıldı.

KAYSERİ'DE İKİNCİ FİNAL

Bu yıl 49. kez düzenlenen Türkiye Kupası'nın finali 2. kez Kayseri'de oynanacak. Kayseri kenti, bundan önce 1 kez kupada finale ev sahipliği yaptı. 2000-2001 sezonunda Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki final maçı Kayseri Atatürk Stadı'nda oynandı. 11 Nisan 2001 tarihindeki finalin normal süresi ve uzatma bölümü 2-2 biterken, penaltı atışları sonucu rakibini 6-3 yenen Gençlerbirliği kupayı müzesine götürdü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz