« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadir Has Stadı'nda UEFA incelemesi

UEFA temsilcisi David Petriashvili, Kayseri'de bir süre önce Türk futbolunun hizmetine giren Kayseri Büyükşehir Belediye Kadir Has Stadı'nı inceledi.

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Petriashvili'nin yeni statta başta Ermenistan milli maçı olmak üzere uluslararası müsabakaların oynanıp oynanmayacağı yolunda rapor hazırlayacağı bildirildi. Gürcü denetimci, Sivasspor'un Avrupa Kupası maçlarını İstanbul Olimpiyat veya Kayseri B.B.Kadir Has Stadı'nda oynayabileceğini de dile getirdi

UEFA'nın Gürcistan'da görevli denetimcisi David Petriashvili, Türkiye'nin 2016 yılında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na aday olması, Kadir Has Stadı'nın milli maçlar ve UEFA karşılaşmalarında kullanılması konusunda,Turkcell Süper Lig'de oynanan Kayserispor-Konyaspor maçının ardından Kadir Has Stadı'nda, Türkiye Futbol Federasyonu görevlileriyle birlikte inceleme bulunarak, Stat Müdürü Osman Kayaalp'tan bilgi aldı. Stadın soyunma odalarından tribünlerine, koridorlarından, zeminine kadar titiz bir inceleme yapan ve Kayseri'ye 3 yıl önce de geldiğini belirten Petriashvili, gazetecilere yaptığı açıklamada, stadın dış görünümünü çok beğendiğini belirterek, daha ayrıntılı bir inceleme yapacağını söyledi. Kayserispor-Konyaspor maçında oynanan futbolun, böyle güzel bir stada yakışmadığını da vurgulayan David Petriashvili, UEFA Kupası finalinin Kadir Has Stadı'nda oynayıp, oynanmayacağının sorulması üzerine, Petriashvili, "UEFA Kupası finali oynanması için stadın en az 50 bin seyirci kapasiteli olması gerekiyor. Başka final maçları da var. Onlardan biri burada oynanabilir" diye konuştu.

Gazetecilerin stadın ayrılmasının ardından yaklaşık 3 saatlik bir inceleme yaparak rapor hazırlayan Gürcü UEFA temsilcisi David Petriashvili, Sivasspor'un Şampiyon Kulüpler veya UEFA'ya kalması halinde maçlarını İstanbul Olimpiyat veya Kayseri B.B. Kadir Has Stadı'nda oynama ihtimalinin yüksek olduğunu sözlerine ekledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz