« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadir Has Spor Salonu'na geçer not

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın bir ayağının düzenleneceği Kayseri'deki Kadir Has Spor Salonu, geçer not aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

FIBA yetkilileri Predrez Bogosavlijev ve Niriam Wolf ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri Emin Balcı ve Can Duraslan, spor salonu ile birlikte ildeki bazı konaklama tesislerinde incelemede bulundu. TBL Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yağmur ile Basketbol İl Temsilcisi Ahmet Çulfacı da FIBA ve TBL heyetine tesisler hakkında bilgi verdi.

Bogosavlijev, incelemenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yıl önce Kadir Has Spor Salonu'nun yapımı sırasında bir kez daha Kayseri'ye geldiğini hatırlattı. Bu nedenle Kadir Has Spor Salonu'nun her aşamasını görme imkanı bulduğunu vurgulayan Bogosavlijev, bugün tesisi teknik açıdan incelediklerini kaydetti.

Spor salonunu her açıdan çok beğendiklerini anlatan Bogosavlijev, şunları söyledi:

“Kadir Has Spor Salonu, her açıdan beklentilerimizin üzerinde çıktı. Soyunma odalarında bazı değişiklikler yapılmıştı. Şimdi onları da yerinde görme imkanı bulduk. Dünya Şampiyonası'nın bir ayağı Kayseri'de başarıyla gerçekleştirilecektir. Konaklama tesislerinde de inceleme yaptık. Kayseri'de yeterli kapasitede otel de var. Herhangi bir sıkıntı olmadan organizasyonu gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz.”
Emin Balcı da Türkiye'nin dünya şampiyonasına 2004 yılında aday olduğunu ve o tarihten beri şampiyona için hazırlıkları sürdürdüklerini anımsattı.

Şampiyonanın bir ayağının Antalya'da düzenlenmesini planladıklarını, ancak daha sonra buradaki organizasyonun Kayseri'ye kaldırıldığını hatırlatan Balcı, şu bilgileri verdi:

“Antalya'da yeni bir spor salonu yapılması taahhüt edilmişti. Ancak, burada bazı sıkıntılar yaşandı. Bu süreçte zaten Kayseri'yi de gözetim altında tutuyorduk. Bu nedenle şampiyonayı Kayseri'ye kaydırdık. Kayseri'deki tesisler çok yeterli. Spor tesisi ve konaklama tesisleri açısından herhangi bir sorun yok. Ankara'da ve İstanbul'da spor tesisleri yapılıyor. Biraz sıkışıklığa gelebilir. Ama herhangi bir aksaklık olmadan bu salonların da tamamlanmasını hedefliyoruz. Herhangi bir sıkıntı olmadan şampiyonayı gerçekleştireceğiz.”

28 Ağustos-13 Eylül 2010 tarihleri arasında yapılması planlanan Basketbol Dünya Şampiyonası. Kayseri'nin yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerçekleştirilecek. 24 takımın katılacağı şampiyonada 4 ilde 6'şar takımlı gruplarda mücadele edilecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz