« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadir Has belediyeye geçti

Türkiye'nin en modern statlarından biri olan 32 bin 500 kişilik Kadir Has Stadı ile 7 bin 500 kişilik Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne kiralandı.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ (DHA)
SON GÜNCELLEME

Belediye meclisi, bu konudaki kararı yaptığı oturumla onayladı. Bu arada, Belediye bünyesinde Spor AŞ kurulması için İçişleri Bakanlığı'na başvuruldu.

Belediye Meclisi Mehmet Savruk Başkanlığı'nda toplanarak, yapımı tamamlandıktan sonra Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığına bağlı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilen Kadir Has Stadı ile Spor ve Kongre Merkezi'nin 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesi'ni kiralanması maddesini kabul etti. Bu gelişmenin ardından, stadın elektrik, su ve ısınma giderlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı ve her türlü tasarrufunda belediyece yapılacağı ifade edildi. Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki iki dev spor tesisinin işletilmesi için Spor A.Ş kurduklarını ve İçişleri Bakanlığına başvurduklarını söyledi. Özhaseki "Stad ve salonun bize geçmesiyle birlikte Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinin başta localar olmak üzere stadtan yararlanmaları, mali kaynak sağlamaları mümkün olacaktır" dedi

Özhaseki, bu arada Erciyes dağında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait 122 bin metrekarelik alanın 50 bin metrekaresinde günübirlik ve dönemlik kalan turistler ve vatandaşlar için sosyal tesis ve otopark yapılacağını, Kadir Has Stadı'nın yanında TEİAŞ'a ait alanın da 33 bin metrekarelik bölümünde futbolseverlerin yararlanması için otopark yapacaklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz