"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kadınların yeni rakibi laptop

Bir süreden beri kadınların şikâyet konuları değişti. Artık “Eşim benimle ilgilenmiyor, sürekli futbol maçı izliyor, televizyona kaptırıyor kendini” demiyorlar.

Şimdi çok daha güçlü bir rakipleri var: Laptop ya da iPad.
Gerçekten de erkekler kucaklarına aldılar mı bu teknoloji harikası aletleri, dünyayı unutuyorlar. Zaten oradan her istediklerini de izleyebiliyorlar; maçları da, filmleri de... İsterlerse oyun oynayabiliyor, isterlerse müzik dinleyebiliyorlar. Ve doğal olarak kucaklarına laptop’larını aldılar mı, eşlerini, hatta çocuklarını bile görmez oluyorlar.
Kadınlar çok haklı bu konuda. Eşiyle ilgilenmeyen, ona yatakta bile fazla yaklaşmayan kocalar, bazen laptop’tan porno izlemeyi ya da internette tanıştıkları kızlarla sanal seks muhabbeti yapmayı tercih ediyorlar.
Laptop karşısına geçtiklerinde, erkeklerin o çok bilinen çocuk yanları ağır basıyor. Sabaha kadar laptop’unun ya da  iPad’inin başından kalkmayan erkekler oldukça, kadınların da bu tür yakınmaları hiç bitmeyecek.
En iyisi evde laptop bulundurmamak galiba!

Eşim, ben, evim ve laptop

Sevgili Güzin Abla, okurlarınız çevrelerindekilerle konuşamadıklarını size anlatıyor. Ben de işte aynen onlar gibi yapıyorum şimdi. Bir nebze rahatlamak amacındayım. Belli mi olur, belki bana da birkaç kelime yazarsınız, mutlu olurum...
Ben, oldukça pozitif, her şeyi, herkesi olduğu gibi kabul eden, seven bir insanım. Güler yüzlüyüm, Allah soldurmasın...
Bir yıllık evliyim. Eşimle birbirimizi severek evlendik. Herkes bizi çok mutlu bilir. Gerçekten öyle miyiz? Belki de eşim mutludur. Çünkü yeter ki o huzurlu olsun, mutlu olsun diye yapmadığım yok benim. Ona nasıl ilgi göstereceğimi, onu nasıl seveceğimi şaşırıyorum bazen.
Keza o da öyle. Sevgisinden şüphem yok. Lakin o tam bir ev kuşu, asosyal biri. Evi ve bilgisayarındaki oyunları dışında hiçbir şey onu mutlu etmiyor.
Hiçbir yere gitmiyoruz, annesinin evi dışında. Gezmek yok, sinema yok. Deniz, havuz neredeee...

"SEN ÇIK GEZ” DİYOR

Allah’tan çalışan bir kadınım. Bugüne kadar hiç isyan etmedim. Ama artık bu sorun içimde büyüdü. Zaman zaman söyleniyorum, dırdır ediyorum.
Çok sıkıldım Güzin Abla. Ben de dışarı çıkmak istiyorum, eşimle el ele yürümek, değişik ortamlara girmek istiyorum.
Söylendiğimde “Sen çık gez, bana dokunma” diyor. Tamam, bazen de böyle yapıyorum ama ben niye evlendim? İlgi yok, yakınlık yok, tatlı bir söz yok. Hayatı paylaşmayacaksak neden evlendim?

YOKSA BEN Mİ ABARTIYORUM?

Tekrar tekrar dolup söylendiğimde “Bu kadınlar hep böyledir işte, hiç mutlu edemiyorsun. Hep daha fazlasını istiyorlar” diyor. Oysa ben ufacık şeylerden mutlu olan bir insanım.
Artık kucağında laptop’u görmeye tahammül edemiyorum.
Her gün evdeyiz. Ben yemek, çay, kahve yapıyorum, onun ise kucağından laptop’u düşmüyor. Hayatımız işte bundan ibaret...
Ben mi abartıyorum? İnsanların bunca sorunu varken hayata karşı ayıp mı ediyorum, söyler misin ablacığım?
Eğer mutluluk buysa; iki çift söz, bir muhabbet edememek, umursanmamak, evden çıkamamak, kimseyle görüşmemek, varsa laptop, yoksa laptop ise, evet işte o zaman ben çok mutluyum.
Ne yapıyor ki adam? Beni aldatmıyor, saygısızlık etmiyor, dövmüyor, sövmüyor, evine ekmeğini getiriyor, daha ne isterim, değil mi?
Allah aşkına söyle abla, bir kadını mutlu etmek için bütün bunlar yeterli mi?
Kucağında laptop, evine kapanmış, koltuğa gömülmüş, yüzüne bile bakmayan bir adam!
Rumuz: Papatyam

X