Ege Haberleri

EGE

  Kadınların sloganı ‘İzmir’de biz yaptık’

  İZMİR, (DHA)
  30 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ocak 2012 - 19:10

  İZMİR Ticaret Borsası’nın koordinatörlüğünü yaptığı TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu, girişimci kadınları desteklemek amacıyla oluşturulan e-ticaret projesine slogan bulmak üzere biraraya geldi. ‘www.gittigidiyor.com’ web sitesinde açılan sanal dükkanda, “Egeli Kadın Girişimciler” ve “İzmir’de biz yaptık” isim ve sloganının kullanılmasına karar verdi.

  Girişimciler Kurulu Başkanı Seza Yorulmaz, “Bu proje ile çok farklı ortamlarda faaliyet göstermekte olan kadın girişimcilerin  el emeği ürünlerini satışa sunduk. Sitedeki tüm ürünler amatör kadınlar tarafından elde üretilmiş olup, bu dükkandan ürün satın almak, üretici kadınlar için gelir kaynağı yaratmak anlamına gelmektedir. Ayrıca diğer kadınlar için de rol model oluşturacaktır” dedi. Projenin hizmet ettiği amaç doğrultusunda başarıya ulaşmasının önemli olduğunu vurgulayan Yorulmaz, “Kadın girişimciliğini desteklemek, evdeki kadını cesaretlendirmek ve başka üretici kadınların da var olmasını sağlamak için lütfen bu dükkandan ürün satın alınız. Sloganlar ve internet sitesi tanıtımı projenin geniş kitlelere yayılması açısından önemli. Tanıtım faaliyeti olarak ilk etapta; TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun internet sitesinde web dükkanın tanıtımı ve linkinin yer alacağı bir alan yaratılacak ve sosyal ağlarda projenin tanıtım ve içeriğini yayınlayacağız” diye konuştu.

  Toplantıda ayrıca alışveriş sitesindeki proje sayfasında yer alacak tanıtım yazısı da belirlendi. Toplantıda e-ticaret projesine başvuruların devam etmekte olduğu, projeye dahil olmak isteyenlerin ‘benyaptim@izmirkadingirisimci.com’ adresine ürün resimleri ve kişisel bilgileri içeren bir mail atması gerektiği belirtildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı