Ege Haberleri

EGE

  Kadınların çiçek Başkan'ı

  Hürriyet Haber
  23.12.2014 - 01:21 | Son Güncelleme: 22.12.2014 - 17:48

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kcaoğlu, bürokratlarıyla birlikte ziyaret ettiği Bayındır’ın köylerinde, bölgedeki çiçek üretimine verdiği destek nedeniyle övgü aldı. Başkan Kocaoğlu’na yetiştirdikleri çiçekleri sunan köylü kadınlar, "Sen bizim Çiçek Başkanımızsın" dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bayındır’ın mahalleye dönüştürülen Çınardibi, Dernekli, Yakapınar, Yeşilova, Söğütören, Çamlıbel köylerini ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, İZSU Genel Müdürü Güven Ağar, İZBETON Genel Müdürü Hüseyin Sezer ve bürokratlarından oluşan ekibiyle birlikte ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu’na, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli de eşlik etti. Gittiği her köyde ilgi gören Başkan Kocaoğlu, önceliği kadınlara vererek köylülerin sorunlarını dinledi. Talep ve önerileri tek tek not alan Başkan Kocaoğlu, sorunların çözülmesi için bürokratlarına talimat verdi. Özellikle üretim yolları, altyapı çalışmaları ve kooperatiflere verdiği destek için teşekkür alan Başkan Kocaoğlu, yeni yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi de verdi. Bölgedeki çiçek üretimine verdiği büyük destek nedeniyle gittiği her yerde bol övgü alan Başkan Kocaoğlu, köylü kadınların da "çiçek yağmuru"na tutuldu. Kendi yetiştirdikleri çiçekleri sunan köylü kadınlar, "Sen bizim Çiçek Başkanımızsın" dedi.

  Köylerde "Bu dağlar Yörük Efe, Mehmet Efe, Gökçen Efe, bir de üreticinin dostu Aziz Efe’yi gördü" pankartıyla karşılanan Başkan Aziz Kocaoğlu’na en çok yöneltilen soru ise "köy mallarının yine köylüler tarafından kullanıp kullanılamayacağı" oldu. Belediyeye devrolan köy tüzel kişiliğine ait malların yine köylüler tarafından kullanılması isteğini yineleyen Başkan Kocaoğlu, geçen cumartesi günü Kozak Yaylası’nda yapılan fidan dağıtımı töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bu konu hakkında yasal düzenleme yapılması taleplerini ilettiklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı