Ege Haberleri

EGE

  Kadınlardan şimdi de imza kampanyası

  Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ, (DHA)
  17 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ocak 2012 - 23:13

  İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde hava kirliliğine dikkat çekmek isteyen Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, maskeli basın toplatısından sonra, İş Bankası önünde stand açtı, imza kampanyası başlattı.

  Başkan Serpil Özben, Ödemiş’te her geçen gün artan hava kirliliğinin halkın sağlığını tehdit ettiğini belirtti. Özellikle çocuklar ve yaşlıların büyük sıkıntı çektiğini kaydeden Özben, “Ödemiş halkı zehir soluyor. Buna bir çözüm getirilmesi gerekiyor” dedi. 18 ve 21 Ocak’ta öğretmenevi önünde yine stant açacaklarını kaydeden Özben, toplanan imzaları İzmir milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a göndereceklerini söyledi.

  ÖNERİLERİ DE VAR

  Özben, hava kirliliğine çözüm konusundaki önerilerini de “Kasım-Şubat ayları arasında elektrik fiyatlarının düşürülerek halkın elektrikle ısınmaya teşvik edilmesi, büyük binalara, okullara ve fabrikalara filtre zorunluluğu getirilmesi, komşu ilçe Tire’ye kadar gelen doğalgazın Ödemiş’e ulaştırılması, ÖBeydağ bölgesinde bulunan 22 termal tesisten ısınma yönünde yararlanması ve ilçeye giren kömürlerin sıkı denetimden geçirilmesi” olarak sıraladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı