ANTALYA HABERLERİ

Kadınlardan seçim ittifakı

DHA
28.04.2016 - 09:07Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da Kadın Adayları Destekleme Derneği(KA.DER) öncülüğünde çeşitli siyasi partilerden milletvekili adayı gösterilen kadınlar, STK'ların kadın yöneticileri gelecek seçimlerde kadınların daha çok seçilmesi için bir araya geldi.

Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'nde (ATİK) yapılan toplantıda, siyasi partiler, meslek ve sivil toplum örgütlerinin çeşitli kademelerinde görev yapan, aday olan kadınlar karşılaştıkları zorlukları anlattı. KA.DER Başkanı Uğur Karaca, kadınların politikaya aktif katılmalarını desteklemek ve politikada halen mücadele veren kadınlara bir yol haritası sunmak üzere çok yönlü çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Amaçlarının seçimle ve atamayla gelinen tüm karar mekanizmalarındaki kadın sayısını artırmak olduğunu belirten Uğur Karaca, KA.DER'in bu doğrultuda seçim öncesi dönemlerde birçok eğitimler verildiği, adaylara da seçim kampanyası süresince mentorluk desteği sağlandığını kaydetti.

her seçim öncesi seçilmiş, atanmış ve seçilememiş ancak seçim arenasında engin deneyimler edinmiş kadınlar ve STK temsilcileriyle ortak akıl oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Karaca, "KA.DER'in seçim stratejilerini yaşadığımız şehirde en kapsamlı biçimde geliştirerek hayata geçirebilmeyi ve yönetim kademelerinde daha çok kadın sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Çünkü erkek yöneticilerin çoğunlukta olduğu siyasi partilerde, kadın adayların seçilebilir sıralarda yer bulamayacağı kesinleşmiştir" dedi.

Uğur Karaca, 18-25 arası gençlere yönelik lider kadın siyasetçi eğitimi içeren bir projenin de başlatılacağını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kadınlardan seçim ittifakı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadınlardan seçim ittifakı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  18:51
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı