Ege Haberleri

  Kadınlardan başkana: Tehditlere aldırmayın

  Hüsnü ALTINDİŞ / AYDIN, (DHA)
  14.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın’da yaşamsal alanları azaltan büfelerin kiralanması için tekrar ihale açılmayacağını açıklayınca tehdit edilen Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’na kadınlar destek verdi.

  YAŞAMSAL alanları azaltan büfelerin kiralanması için tekrar ihale açılmayacağının açıklamasının ardından tehditler almaya başlayan Aydın Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’na, kadınlar sahip çıktı, destek verdi, “Tehditlere kulak asmayın” mesajı verdi.
  Türk Kadınlar Birliği, Türk Kadınlar Konseyi, Kadın Hakları Koruma Derneği, İŞKAD Derneği, Aydın Ticaret Borsası Girişimciler Birliği, Aydın Lions Kulübü, Efeler Lions Kulübü, SESAM Derneği, Aktif Emekli Kadınlar Derneği, Ev Eksenli Kadınlar Derneği gibi bir çok sivill toplum örgütünün yaklaşık 100 temsilcisi Çerçioğlu’nu ziyaret etti.

  Büyük güç verdiniz

  Kadınlardan aldığı desteğin kendisine güç kattığını ifade eden Çerçioğlu, “Yasalar çerçevesinde görüntü kirliliğini oluşturan mekanları kaldırmakta kararlıyız. Sizlerin önerilerini, fikirlerini bekliyoruz. Ben istiyorum ki Aydın’da bir ilki gerçekleştirelim, bir kadın meclisi oluşturalım. Kent merkezimizde yapabileceğimiz sosyal çalışmaları ele alalım. Kadınlar tarafından yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum” dedi.
  Belediye çalışmalarıyla ilgili sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunduğu için Çerçioğlu’na teşekkür eden Türk Kadınlar Konseyi Aydın Şube Başkanı Avukat Gülşer Şişman da, “Türkiye’de belediye başkanı olarak bir kadını seçtiğimiz için çok takdir aldık. Kadınlar olarak bizlerin de yapacağımız birçok proje var. Bunların altına hepimiz imzamızı atacağız. 2010’da sivil kadın meclisi oluşturarak, Türkiye’ye örnek olacağız” diye konuştu.

  NE OLMUŞTU

  Aydın Belediye Meclisi, 7 Ekim’de yaşamsal alanları engelleyen büfelerin tekrar ihaleye açılmamasını kararlaştırdı. Gençlik Caddesi’nde, Pınarbaşı’nda ve merkezi yerlerde bulunan pek çok büfe ve kafe kaldırıldı, olaylar yaşandı. Bellerinde silah olduğu iddia edilen bazı kişilerin Çerçioğlu ile görüşmek için geldikleri belediye binasına güvenlik görevlileri sokmadı. Adını açıklamayan bazı kişiler, Başkan Çerçioğlu’nu telefonla tehdit etti. Aydınspor eski başkanlarından Naci Yeşilyurt’un işlettiği İsmet Sezgin Parkı’ndaki işyerinin tahliye işlemleri yapılırken, tesisin alt katında iki boş tabut olduğu görüldü. Güvenlik önlemleri artırıldı, Valilik, Çerçioğlu’na iki polis tahsis etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı